Trwa ładowanie...

"Świat się nie pomylił". Symboliczne przemówienie Zełenskiego

- W Ukrainie została zniszczona obawa przed Putinem. W Ukrainie pokazaliśmy, co może się wydarzyć w ciągu nawet kilku godzin. Ale możemy też pokazać, że zjednoczenie ludzi może więcej, niż jakikolwiek dyktator - mówił prezydent Wołodymyr Zełenski w drugą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Wołodymyr Zełenski w rocznicę wybuchu wojnyWołodymyr Zełenski w rocznicę wybuchu wojnyŹródło: Materiały prasowe
d2iknx8
d2iknx8

Prezydent Wołodymyr Zełenski wygłosił przemówienie w Hostomelu, gdzie 25 lutego 2022 roku rozegrała się bitwa o Kijów. Bitwa, która uświadomiła wszystkim, że "trzydniowa operacja specjalna Rosji" nie ma szans powodzenia i zamienia się w długotrwały konflikt.

- Nasi obywatele w sposób odważny bronili siebie i swoich domów. Nikt w Europie nie widział takich bitew, ogromnych bitew o niepodległość. Przez zbyt długi czas była obawa przed oporem wobec Rosji. Ta obawa została zniszczona właśnie w Hostomelu, a potem w innych miejscach - mówił Zełenski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co gdyby w Polsce spadła rakieta? "Nie wyobrażam sobie braku reakcji"

- Ukraińcy nigdy nie oddadzą swojej niepodległości. Świat się nie pomylił, wsparł Ukrainę, jesteśmy wdzięczni - mówił ukraiński przywódca, kierując jednoznaczny przekaz do rosyjskiego dyktatora Władimira Putina.

d2iknx8

Zełenski podziękował "przyjaciołom, sojusznikom i całemu światu" w imieniu żołnierzy i zwykłych ludzi.

- Nasz los zależy tylko od nas. Pokażemy to całemu światu. Rosja nie zapanuje na naszej ziemi, nie zapanuje na naszym morzu i nie zapanuje na naszym niebie -podkreślił prezydent.

- Zapewnimy sprawiedliwość i świat przekona się po raz kolejny, że nie ma nikogo silniejszego niż naród, który wierzy w siebie. Jestem dumny z naszego narodu, bądźmy wszyscy razem, wspierając tych najmężniejszych, którzy w trudnych czasach walczą o Ukrainę, którzy oddali życie, żeby Ukraina mogła żyć - mówił Zełenski, po czym poprosił zebranych o uczczenie minutą ciszy pamięci poległych obrońców Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski podziękował też zagranicznym gościom, którzy przyjechali do Ukrainy na obchody. Podziękował za przekazane zbrojenie, które pozwoliło Ukraińcom obronić wiele miejscowości. - Dziękuję za wszystkie decyzje, dotyczące sankcji przeciwko Rosji. Dziękuję za każdy krok, pozwalający przybliżyć się do sprawiedliwego zakończenia tej wojny. Putin musi przegrać, tak jak tutaj, w Hostomelu, tak wszędzie indziej. Chwała Ukrainie! - zakończył wystąpienie prezydent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2iknx8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2iknx8
Więcej tematów