Świat poznał najdziwniejszy tytuł książki z 2009 r.
Książka Dainy Taiminy o geometrii hiperbolicznej zdobyła w tym roku Diagram Prize - nagrodę dla najdziwniejszego tytułu, przyznawaną przez brytyjski branżowy magazyn księgarzy "The Bookseller. Choć tematyka była całkiem poważna, autorka zdecydowała się na zatytułowania swojej pracy: "Szydełkowe przygody z płaszczyznami hiperbolicznymi'' (''Crocheting Adventures with Hyperbolic Planes'').
Autorka, która na co dzień wykłada na jednym z nowojorskich uniwersytetów, postarała się, aby w przystępny i zaskakujący sposób przybliżyć tę dziedzinę matematyki. Jak? Za pomocą szydełkowania. Taimina pokazała płaszczyzny hiperboliczne robiąc je... na drutach i opisując to w książce.
Nagroda magazynu "The Bookseller" przyznawana jest raz na rok od 1978 roku; zwycięzców wybiera się w publicznym głosowaniu.
W ubiegłym roku wygrał tytuł opasłego tomiska "Światowe perspektywy dla 60-miligramowych opakowań serka 'Fromage Frais' na lata 2009-2014" Philipa M. Parkera, walcząc z "Metafizyką szympansa karłowatego" Dorothy Cheney i Roberta Seyfartha, "Stylowym strip-teasem i szydełkowaniem", "Technikami monitorowania korozji" i "Dużym sitem i jego zastosowaniami".
Książki, które wygrały w latach ubiegłych to między innymi: "Ludzie, którzy nie wiedzą, że nie żyją: Jak przywiązują się do nie podejrzewających niczego naocznych świadków i co z tym zrobić", "Uczyń twój dom bomboodpornym", czy "Życie z szalonymi tyłeczkami".