Trwa ładowanie...
d4b8axt

Świat ostrzega przed zamieszkami na Marszu Niepodległości

Największy dziennik w Szwecji ostrzega przed "gwałtownymi zamieszkami" na stulecie polskiej niepodległości. Dołącza w ten sposób do innych instytucji, które wydały ostrzeżenia.
Share
Dagens Nyheter ostrzega przed zamieszkami
Dagens Nyheter ostrzega przed zamieszkamiŹródło: dn.se
d4b8axt

"Dagens Nyheter" donosi, że Polska swoje stulecie będzie świętować podzielona, a jej urodziny mogą zostać popsute przez awantury podczas marszu, w którym udział wziąć może nawet 100 tys. ludzi.

"Ekstremiści mogą odcisnąć swoje piętno na dniu, który powinien być dniem dumy dla Polaków" - pisze szwedzka gazeta.

Nie jest to jedyne ostrzeżenie z zagranicy. W piątek ukraińska ambasada w Warszawie zamieściła na swoim profilu na Facebooku ogłoszenie o możliwych prowokacjach w dzień marszu. Jak pisze ambasada, z jej informacji wynika, że polskie radykalne środowiska mają zamiar zorganizować prowokację wrabiając w nią ukraińskich nacjonalistów.

d4b8axt

"Ambasada prosi obywateli Ukrainy (...) o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności. Przede wszystkim podczas pobytu w centrum miasta i pod Stadionem Narodowym" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej ostrzeżenia dla swoich obywateli wystosowały ambasady USA i Kanady. Dyplomaci radzą rodakom, by unikali przebywania na trasie marszu, trzymali się z dala od tłumów i demonstracji. Departament Stanu USA w swojej wiadomości zaznacza, że w przeszłości zdarzały się "gwałtowne incydenty" między maszerującymi i kontrmanifestantami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b8axt

Podziel się opinią

Share
d4b8axt
d4b8axt
Więcej tematów