Trwa ładowanie...
d268jcg

Sutkowski laureatem Nagrody im. Gieysztora

W Zamku Królewskim w Warszawie w piątek po raz trzeci wręczono Nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora. Tegorocznym laureatem został Stefan Sutkowski, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, założyciel pierwszego w Polsce zespołu muzyki dawnej, muzykolog zasłużony w odkrywaniu zapomnianych dzieł muzyki dawnej i organizator Festiwalu Polskich Oper Współczesnych.

Share
d268jcg

Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.

Przewodniczący Rady Fundacji im. Leopolda Kronenberga (fundatora nagrody) prof. Andrzej Rottermund powiedział, że Stefan Sutkowski zasłużył na tę nagrodę szczególnie.

Sutkowski wielokrotnie podkreślał, że praca jest jego pasją. Nagrody są symbolami i chodzi o to, żeby dotyczyły czegoś pięknego. Bez pracy i systematyczności w życiu nie osiągnie się nic - powiedział laureat. Wyraził także nadzieję, że polska muzyka dawna będzie popularyzowana, a kompozytorzy polscy XVII i XVIII wieku będą znani równie dobrze, jak kompozytorzy późniejsi.

Laureatami poprzednich edycji Nagrody byli: w 2000 roku - Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffa, w 2001 prof. Tadeusz Chrzanowski, przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. (mk)

Zobacz także:
stronę Warszawskiej Opery Kameralnej

d268jcg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d268jcg
d268jcg
Więcej tematów