Trwa ładowanie...

Suski o Dumie i Nowoczesności. "Parasol ochronny Platformy"

Szef gabinetu premiera zabrał głos w sprawie polskich neonazistów i organizacji Duma i Nowoczesność. Według Marka Suskiego, to Platforma Obywatelska jest odpowiedzialna za liberalizację prawa o zbiórkach publicznych.

Share
Suski o Dumie i Nowoczesności. "Parasol ochronny Platformy"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Kuba Atys
d44d5s3

Od kilku dni w Polsce trwa dyskusja o neofaszystach w Polsce. Po reportażu "Superwizjera" TVN doszło m.in. do zatrzymań neonazistów ze Śląska, zaś Sejm rozważa delegalizację organizacji, które popierają totalitarne ideologie.

Według szefa gabinetu premiera, opozycja wykorzystuje kontrowersjną sytuację, "oskarżając na przykład ministra (spraw wewnętrznych i administracji), że rozpiął parasol ochronny" i "pozwolił na zbiórkę publiczną". Marek Suski podkreślił, że odpowiedzialnośc za liberalizację ustawy o zbiórkach publicznych ponosi Platforma Obywatelska.

- Jeżeli ktoś rozpiął parasol nad takimi podejrzanymi organizacjami, to Platforma. Ale im to nie przeszkadza, oni są w stanie oskarżyć o wszystko - stwierdził w programie rozgłośni katolickich Siódma9. Suski dodał również, że Dumę i Nowoczesność założono w czasach rządów PO.
ZOBACZ WIDEO: Marek Suski: premier Orban nie dopuści do sankcji wobec Polski

Według szefa gabinetu premiera, jeśli nie ma przesłanek, że coś jest organizacją przestępczą, to nie ma podstaw, by danej organizacji nie rejestrować. - Później w działalności dopiero wychodzi prawdziwa twarz takiej organizacji i kiedy została publicznie pokazana, to była natychmiastowa reakcja i ministra sprawiedliwości, i ministra spraw wewnętrznych, i premiera - mówił Marek Suski.

d44d5s3

Jednocześnie zaznaczył, że nie ma "żadnego przyzwolenia na tego typu działalność" ze strony rządu. - Ani nazistów, ani komunistów, ani żadnych innych organizacji, które się odwołują do zbrodniczych, czy totalitarnych systemów. To będziemy ścigać z całą surowością - oświadczył.

Zdaniem Suskiego, kontekst międzynarodowy, jak sprawa reparacji, "może wskazywać na to", że działanie stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" to "jakaś prowokacja".

Źródło: Niezalezna.pl

d44d5s3

Podziel się opinią

Share
d44d5s3
d44d5s3
Więcej tematów