Trwa ładowanie...

Budka zrobiony na Hitlera. Tak PiS "żartuje" z posła opozycji

Na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości w Łowiczu zamieszczono zdjęcie Borysa Budki stylizowanego na Adolfa Hitlera. Wpis opublikowano 1 stycznia 2018 roku i nadal można go zobaczyć w galerii zdjęć łowickiego PiS.

Share
Budka zrobiony na Hitlera. Tak PiS "żartuje" z posła opozycji
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stepien
d331jhf

Od kilku dni w Polsce trwa dyskusja o neofaszystach w Polsce. Po reportażu "Superwizjera" TVN doszło m.in. do zatrzymań neonazistów ze Śląska, zaś Sejm rozważa delegalizację organizacji, które popierają totalitarne ideologie. Tymczasem na oficjalnym profilu partii Prawo i Sprawiedliwość w Łowiczu zobaczyć można m.in. przerobione zdjęcie posła PO Borysa Budki. Autor fotomontażu zaprezentował lidera opozycji w tradycyjnym bawarskim stroju, a na twarzy domalowano mu charakterystyczny wąsik. Do zdjęcia dodano orła z herbu Niemiec i podpis szwabachą.

facebook
Źródło: facebook, fot: Prawo i Sprawiedliwość Łowicz

Oryginalne zdjęcie można zobaczyć tutaj. Materiał wywołał falę negatywnych komentarzy.

d331jhf

- Czy to naprawdę jest oficjalna strona oddziału partii rządzącej w tym kraju? - pytają internauci.

- Jesteście obrzydliwi - oceniają.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy Borysa Budkę. Poseł PO zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko Prawu i Sprawiedliwości.

- Hejtu w sieci jest tak dużo, że sytuacja wymaga rozwiązania systemowego. Niestety nie nadążam z notowaniem wszystkich przypadków, jednak tym zajmę się z pewnością, bo nie pochodzi od anonimowej osoby, lecz zostało zamieszczone na oficjalnym profilu powiatowych struktur PiS - zaznaczył Borys Budka w rozmowie z Wirtualną Polską.

d331jhf

- PiS ponosi pełną odpowiedzialność za szerzenie mowy nienawiści w sieci. Przy najbliższej okazji zapytam Jarosława Kaczyńskiego, czy zamierza wyrzucić z partii osoby odpowiedzialne za tego typu hejt pod moim adresem - zapowiedział Budka.

To już kolejny przypadek, kiedy partia rządząca lub środowiska z nią sympatyzujące w pozaparlamentarny sposób uderzają w Borysa Budkę. Kilka dni temu głośno było o wpisie prawicowego pisarza Jacka Piekary, który pisząc o pośle PO na Twitterze stwierdził, że "wziąłbym za łysy łeb i tłukł w mur aż mózg wylałby się uszami". Budka również rozważa wniesienie wniesienie pozwu.

- Doprowadzenie do wyroku sądowego mogłoby spowodować, że inni hejterzy dwa razy zastanowią się, zanim będą próbować obrażać innych - mówił w rozmowie z WP Borys Budka.

d331jhf

Podziel się opinią

Share
d331jhf
d331jhf
Więcej tematów