Trwa ładowanie...

Sukcesy wrocławskich uczniów na międzynarodowej olimpiadzie

Uczniowie wrocławskich szkół zajęli wysokie miejsca na Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. Dodatkowo, drużyna z Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu otrzymała Specjalną Nagrodę Da Vinci za wyjątkową kreatywność.

Sukcesy wrocławskich uczniów na międzynarodowej olimpiadzieŹródło: Materiały prasowe
d3dp2gs
d3dp2gs

Dobiegła końca tegoroczna Światowa Olimpiada Kreatywności Destination Imagination odbywająca się w amerykańskim Knoxville. Jest to impreza przeznaczona dla uczniów szkół różnego rodzaju oraz studentów. Rywalizacja odbywa się w sześciu „wyzwaniach”, przy czym każda z drużyn może wystartować tylko w jednym – w tym roku były to wyzwania konstrukcyjne, techniczne, naukowe, teatralne, improwizacyjne i społeczne.

Konkurencja była liczna i wymagająca – do Olimpiady zgłosiło się około 1470 drużyn z 17 krajów świata, w tym Stanów Zjednoczonych oraz Chin. Łącznie ilość uczestników zawodów w Knoxville szacuje się na ponad 8000. Wśród zgłoszonych ekip trzy reprezentowały Wrocław – „Smart Kids” ze Szkoły Podstawowej nr 63 przy Menniczej, „Asimo Team” z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej oraz „Scheme Busters” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy Grochowej. Ponadto w stawce znalazło się jeszcze pięć innych drużyn z Polski, m.in. z Warszawy, Giżycka i Żor.

Specjalna Nagroda Da Vinci, przyznawana za wyjątkową kreatywność, powędrowała do „Asimo Team” z „trzynastki”. Uczniowie otrzymali ją za projekt w wyzwaniu technicznym, polegającym na stworzeniu postaci-robota, która wykona wyznaczone przez młodych konstruktorów zadania.

W wyzwaniu teatralnym, którego tematem przewodnim miało być uczucie strachu, w swojej kategorii wiekowej wysokie trzecie miejsce zajęła ekipa „Smart Kids”. Jak podkreśla Beata Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, zespołowi udało się tym samym obronić brązowy medal z poprzedniej edycji olimpiady.

d3dp2gs

10. miejsce w wyzwaniu konstrukcyjnym, które polegało na stworzeniu jak najlżejszej struktury utrzymującej określony ciężar i maszyny pozwalającej na usuwanie kolejnych części tej struktury, zajęła w kategorii szkół średnich drużyna „Scheme Busters” z ZSO nr 5.

- Dzieci i młodzież uczą się dzięki Destination Imagination kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, zarządzania czasem, materiałami, finansami, pomysłami oraz, co jest chyba najważniejsze– pracy zespołowej. We Wrocławiu już ruszył kurs dla nauczycieli 32 szkół, którego celem jest wprowadzenie twórczego rozwiązywania problemów do codziennej praktyki edukacyjnej – mówi Beata Nawrotkiewicz z WCRS.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3dp2gs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dp2gs
Więcej tematów