Trwa ładowanie...
wośp

Sukces WOŚP. Padł rekord

Na internetowych aukcjach tegorocznego finału WOŚP zebrano ponad 12 milionów złotych. - Niesamowite emocje, ale też wielka radość z tego, że mnóstwo ludzi po raz kolejny zaangażowało się w bycie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - komentuje rzecznik fundacji Krzysztof Dobies.

Share
Sukces WOŚP. Padł rekord
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d17w5n5

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jak się niedawno okazało, WOŚP zebrała 92 miliony 143 tysiące 798 złotych. Nie obejmowało to jednak kwot z trwających aukcji internetowych.

- Ponad 12 milionów złotych. Ponad 63 tysiące aukcji. Ogromna masa przedmiotów, które wystawiali ludzie przez internet - wyliczał w piątek na antenie TVN24 Krzysztof Dobies. - Ogromna część tej kwoty to są te drobne przedmioty, które w dziesiątkach tysięcy były wystawiane przez internautów - podkreślał.

d17w5n5

Rzecznik WOŚP wskazał jednak, że "tu nie chodzi o rekordy czy o to, żeby koniecznie zebrać więcej". - Chodzi o to, by po raz kolejny być ze sobą i pobić ten największy, najfantastyczniejszy rekord, którym jest to, że gramy po raz 27., że gramy ponad podziałami, ze wszystkimi Polakami - wskazywał. - Wielkie serce Polaków, którzy pokazują w Polsce, na świecie, że gramy razem, że mamy piękną ideę, która jednoczy ponad podziałami - podsumował.

Konferencja prasowa, na której zostanie podsumowany dorobek całego 27. finału WOŚP, łącznie z aukcjami internetowymi, odbędzie się 8 marca.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także: Szef KPRM uderza w Owsiaka. Zaczęło się od Beaty Mazurek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17w5n5

Podziel się opinią

Share
d17w5n5
d17w5n5
Więcej tematów