Trwa ładowanie...

Sukces stołecznej policji. Udaremniono przemyt marihuany wartej prawie 3 mln zł

Stołecznej policji udało się udaremnić przemyt ponad 57 kilogramów marihuany wartej niemal 3 miliony złotych. Nielegalny towar, który miał trafić na warszawski rynek, trafił do Polski z Hiszpanii w specjalnie skonstruowanej skrytce w zbiorniku paliwa. Organizator przerzutu narkotyków oraz przemytnik zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Grożą im co najmniej 3 lata więzienia.

Sukces stołecznej policji. Udaremniono przemyt marihuany wartej prawie 3 mln złŹródło: Policja, fot: Policja
dx8y28n
dx8y28n

Stołeczni policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości narkotykowej dowiedzieli się o planowanym przemycie marihuany z Hiszpanii w specjalnie skonstruowanych skrytkach w ciągniku siodłowym marki DAF. Narkotyki mogły trafić na warszawski rynek.

W oparciu o dane dotyczące planowanego przemytu policjanci zatrzymali pod Warszawą ciężarówkę. Jeden ze zbiorników pojazdu wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Przy użyciu specjalistycznej aparatury policjanci odkryli, że wewnątrz zbiornika znajdowało się specjalne miejsce, w którym ukryto paczki z konopnym suszem, po pół kilograma każdy. Po zabraniu całego ładunku na komendę okazało się, że łączna waga przemycanego towaru to 57 kilogramów, wartych 2 miliony 800 tys. zł.

Zatrzymano dwóch mężczyzn, organizatora przemytu oraz osobę, która przemycała narkotyki. U pierwszego podejrzanego zabezpieczono znalezioną w domu kwotę 60 tys. zł oraz dwa samochody - porsche i renault.

Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar m.in. Porsche i Renault. Policja
Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar m.in. Porsche i Renault. Źródło: Policja, fot: Policja.pl

54-letni Ryszard D. oraz 39-letni Jacek K. usłyszeli zarzuty przemytu znacznej ilości narkotyków na terytorium Polski. Wydano decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Za to przestępstwo grozi co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Zabezpieczono 57 kilogramów suszu konopnego. Policja
Zabezpieczono 57 kilogramów suszu konopnego. Źródło: Policja, fot: Policja.pl
dx8y28n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx8y28n
Więcej tematów