Trwa ładowanie...

"Sueddeutsche Zeitung": Europa wyciąga rękę do Putina

Unia Europejska chce wyjść naprzeciw Władimirowi Putinowi. Jak donosi niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" znaczna część umowy stowarzyszeniowej zawartej między Unią a Ukrainą może na razie nie wejść w życie.

Share
"Sueddeutsche Zeitung": Europa wyciąga rękę do Putina
Źródło: AFP, Fot: Mikhail Klimentyev / Ria Novosti
d4hfqpo

Umowa stowarzyszeniowa ma zostać ratyfikowana w przyszłym tygodniu. "Sueddeutsche Zeitung" podaje jednak, że wiele elementów części gospodarczej tego traktatu prawdopodobnie nie będzie na razie obowiązywać.

Unijni przywódcy, w tym kanclerz Niemiec Angela Merkel, mieli bowiem zgodzić się na uwzględnienie licznych uwag ze strony Rosji. Jak czytamy, Moskwa zgłosiła ponad 2300 propozycji zmian, które praktycznie neutralizują część gospodarczą traktatu.

"Sueddeutsche Zeitung" zauważa, że Unia Europejska wychodzi naprzeciw Władimirowi Putinowi, ale jednocześnie wprowadza wobec Moskwy nowe sankcje. Ta podwójna strategia ma zmusić prezydenta Rosji do trzymania się porozumień z prezydentem Petrem Poroszenką, które doprowadziły do zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy - czytamy w "Sueddeutsche Zeitung".

d4hfqpo

Podziel się opinią

Share
d4hfqpo
d4hfqpo
Więcej tematów