Studia "na odległość" w wirtualnej politechnice
Wirtualną politechnikę utworzy siedem technicznych uczelni. Porozumienie w tej sprawie podpisano w czwartek. Jest to projekt, dzięki któremu w ciągu kilku lat zostanie upowszechniona nowoczesna forma kształcenia przy wykorzystaniu Internetu i technik multimedialnych.
13.02.2003 | aktual.: 13.02.2003 13:37
Porozumienie podpisały politechniki: warszawska, gdańska, białostocka, krakowska, wrocławska, poznańska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza.
Rektor Politechniki Warszawskiej profesor Stanisław Mańkowski powiedział, że wirtualna politechnika nie jest oddzielną uczelnią. Zaznaczył, że umożliwi ona naukę w domu z dala od ośrodka akademickiego dzięki wykorzystaniu Internetu i podręczników multimedialnych.
Rektor podkreślił, że studenci różnych uczelni będą mogli wybrać wykłady u specjalistów i najlepszych wykładowców z różnych krajowych uczelni technicznych, co - jego zdaniem - podniesie jakość kształcenia.
Prekursorem studiów "na odległość" jest Politechnika Warszawska, która uruchomiła studia przez Internet dwa lata temu. W tym systemie na trzech wydziałach: elektrycznym, mechatroniki i elektroniki i technik multimedialnych kształci się około 300 osób w wieku od 25 do 50 lat.
Koszt studiów waha się od kilkuset złotych za jeden przedmiot do prawie 4 tysięcy za cały rok nauki.(an)
Zobacz więcej:
Prekursor studiów "na odległość" - Politechnika Warszawska