Trwa ładowanie...

Studentki z Torunia oskarżają wykładowczynię. Miała je wyzywać i atakować

Studentki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu chcą, aby władze uczelni wszczęły postępowanie ws. zachowania pracownicy Collegium Medicum w Bydgoszczy. Wykładowczyni miała stosować przemoc psychiczną wobec słuchaczek i je dyskryminować. Za symbol Strajku Kobiet studentki miały być m.in. wyzywane.

Share
Gmach główny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Gmach główny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Źródło: East News, Fot: MAREK ZAJDLER
d1j509v

Sprawę zgłosiły studentki drugiego roku kosmetologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu do władz tej uczelni.

Jak przekazał serwis tvn24.pl, w dokumencie słuchaczki przekazały, że w trakcie wykładów w ich stronę wymierzane były wyzwiska, obelżywe porównania, a także opinie sprzeczne z wiedzą naukową, a motywowane religią.

d1j509v

Studentki UMK w Toruniu zarzucają wykładowczyni dyskryminacje

Studentki dodały, że oprócz tego na zajęciach wykładowczyni używała nieprofesjonalnego i lekceważącego języka. Co więcej, na wykładach miały padać fałszywe oskarżenia i miała panować atmosfera zastraszania.

Jak dodał serwis, wykładowczyni miała nazywać studentki "betonami" oraz "bezczelnymi babami".

Do tych słuchaczek, które miały awatar z symbolem Strajku Kobiet miała wyrażać takie zdania, jak: "co to jest za matka, która zabija własne dziecko, co to za kobieta, która nie wie, jaką ma płeć".

O komentarz w tej sprawie redakcja poprosiła uczelnię. - Jeśli się okaże, że rzeczywiście padły jakieś obraźliwe słowa wobec studentek, niezależnie w jakich okolicznościach, rektor może wszcząć postępowanie dyscyplinarne lub sam udzielić kary - przekazał tvn24.pl Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

d1j509v

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1j509v

Podziel się opinią

Share
d1j509v
d1j509v
Więcej tematów