Trwa ładowanie...
d26m1m7
francja

Strzelanina w Tuluzie. Nie żyje jedna osoba, co najmniej 6 rannych

Do zdarzenia doszło na placu Andre Abbala w Tuluzie. Dwaj napastnicy, poruszający się na skuterach, otworzyli ogień do ludzi. Potem uciekli, szuka ich policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strzelanina w Tuluzie. Nie żyje jedna osoba, co najmniej 6 rannych
(PAP/EPA, Fot: Alain Apaydin)
d26m1m7

W strzelaninie zginęła jedna osoba, a co najmniej sześć jest rannych. Stan dwojga jest określany jako krytyczny. Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia i prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Strzelanina może nie być związana z zamachem terrorystycznym. Policja mówi wręcz o porachunkach między lokalnymi gangami. Mężczyzna, który zginął w strzelaninie, był podejrzanym w sprawie morderstwa z ubiegłego roku.

Macron zapowiada zniesienie jesienią stanu wyjątkowego

Do zdarzenia doszło w kilka godzin po wystąpieniu prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Zapowiedział on zniesienie jesienią stanu wyjątkowego wprowadzonego po dżihadystycznych zamachach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 roku.

d26m1m7

- Przywrócę swobody Francuzów, znosząc jesienią stan wyjątkowy, ponieważ te swobody są warunkiem istnienia silnej demokracji - powiedział prezydent. Dodał, że parlament przyjmie nowe środki walki z terroryzmem.

Macron zapowiedział też pracę "bez litości", by zapobiec jakiemukolwiek nowemu ekstremistycznemu atakowi we Francji.

Ataki terrorystyczne w Europie. Skąd pochodzili zamachowcy? Zobacz

d26m1m7

Podziel się opinią

Share
d26m1m7
d26m1m7
Więcej tematów