Trwa ładowanie...

Francja. Strzelanina w Paryżu. Jedna osoba nie żyje

Francja. Do strzelaniny doszło przed jednym z paryskich szpitali w 16. dzielnicy. Sprawca oddał kilka strzałów, po czym uciekł na skuterze. Jedna osoba nie żyje, druga została ranna. Ofiara miała być dobrze znana policji.
Share
Francja. Strzelanina w Paryżu. Jedna osoba nie żyje
Francja. Strzelanina w Paryżu. Jedna osoba nie żyjeŹródło: PAP, Fot: PAP/EPA/YOAN VALAT
d1fe0qd

Do strzelaniny doszło w 16. dzielnicy Paryża w poniedziałek w godzinach wczesnopopołudniowych. Przed Szpitalem Czerwonego Krzyża im. Henri Dunanta oddano strzały przed godziną 14. W wyniku zdarzenia jedna osoba zmarła, druga została ranna.

Sprawca po całym zajściu oddalił się z miejsca zdarzenia pieszo. 500 metrów dalej miał wsiąść na skuter i odjechać. Jest poszukiwany przez policję.

Telewizja BFM informuje, że zabity to mężczyzna, który właśnie wychodził ze szpitala. Napastnik miał celować w jego głowę. Ranna to kobieta, która pracuje w ochronie placówki.

d1fe0qd

Policja oficjalnie nie poinformowała, kim jest zabity mężczyzna. Jednak z nieoficjalnych informacji telewizji BFM wynika, że to 34-latek dobrze znany funkcjonariuszom. Był zamieszany w handel narkotykami, podejrzewano go o związki z organizacjami przestępczymi i zabójstwa.

Krystyna Pawłowicz w ogniu krytyki. Polityk Porozumienia mówi o "ataku na dziecko"

Francja. Świadkowie o incydencie w Paryżu. "Padło kilka strzałów"

Jak wynika z informacji świadków, strzały wyglądały na "egzekucję". Napastnik miał oddawać strzały z zimną krwią - mowią świadkowie zdarzenia.

d1fe0qd

- W sumie było sześć strzałów. Najpierw cztery, potem dwa - powiedział w rozmowie z serwisem figaro.fr jeden z mieszkańców, znajdujący się nieopodal miejsca zdarzenia.

Szpital, przed którym doszło do zdarzenia, na co dzień jest szpitalem geriatrycznym. Na czas pandemii został przemianowany na punkt szczepień.

d1fe0qd

Podziel się opinią

Share
d1fe0qd
d1fe0qd
Więcej tematów