Trwa ładowanie...
d46y2yu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strzelanina przed amerykańskim konsulatem w Stambule. Wcześniej zaatakowano posterunek policji

Dwójka napastników otworzyła ogień rano przed budynkiem amerykańskiego konsulatu w największym mieście Turcji Stambule. Nikt nie został ranny. Policja zatrzymała już kobietę podejrzaną o udział w ataku - poinformowała telewizja NTV. Mniej więcej w tym samym czasie zaatakowano posterunek policji na przedmieściach Stambułu. Jak podaje agencja Dogan, w wyniku eksplozji zginęły dwie, a nie - jak wcześniej podawano - trzy osoby. Co najmniej 10 innych zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kilka godzin wcześniej 10 osób zostało rannych, gdy na posterunku policji w Stambule wybuchła bomba
Kilka godzin wcześniej 10 osób zostało rannych, gdy na posterunku policji w Stambule wybuchła bomba (PAP/EPA, Fot: STR)
d46y2yu

Prywatna agencja Dogan podała, że w strzelaninie przy ambasadzie USA nikt nie został ranny, a napastnicy uciekli, gdy policja odpowiedziała ogniem. Według agencji Cihan atak na konsulat USA, znajdujący się w dzielnicy Sariyer, przeprowadzili mężczyzna i kobieta, która - zdaniem NTV - została już zatrzymana przez siły bezpieczeństwa.

Do ataku doszło kilka godzin po wybuchu bomby na posterunku policji w Stambule. Z ostatnich doniesień wynika, że w wyniku eksplozji zginęły dwie osoby, a co najmniej 10 zostało rannych.

Wcześniej informowano, że eksplozja na posterunku wywołała pożar, w wyniku którego zawaliła się część trzykondygnacyjnego budynku. Uszkodzone zostały także sąsiednie budynki i ok. 20 zaparkowanych w pobliżu samochodów.

W Turcji obowiązuje stan podwyższonej gotowości - po tym, jak tamtejsza armia w ubiegłym miesiącu dokonała zsynchronizowanych nalotów na pozycje terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie w Syrii oraz kurdyjskich bojowników w północnym Iraku. Na terenie Turcji aresztowano zaś kilkaset osób podejrzewanych o działalność terrorystyczną.

d46y2yu

Podziel się opinią

Share

d46y2yu

d46y2yu
Więcej tematów