Trwa ładowanie...

Strzelanina podczas akcji CBŚP w Luboniu

Dopiero strzały zatrzymały ucieczkę czterech gangsterów, na których CBŚP zastawiło zasadzkę w Luboniu w Wielkopolsce. Policjanci wiedzieli o sprzedaży dużej partii narkotyków i przerwali transakcję. Do aresztu trafili producenci i hurtownicy pracujący dla gangu.

Strzelanina podczas akcji CBŚP w LuboniuŹródło: East News
d3d7oet
d3d7oet

Policjanci zorganizowali obławę w pobliżu domu jednego z podejrzanych. Wkroczyli do akcji, gdy na miejscu zjawił się odbiorca narkotyków. Na widok mundurowych gangsterzy nie zamierzali się poddać. Wskoczyli do swoich samochodów i próbowali odjechać. To wtedy padły strzały.

- Wszystko przebiegało bardzo szybko i dynamicznie. Policjanci przestrzelili opony strzelbami gładkolufowymi - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską kom. Rafał Szymański z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dodaje, że przy zatrzymanych znaleziono 2 kg amfetaminy, kilogram marihuany i 2 tys. tabletek ekstazy. W ich domach odkryto też kolejne partie narkotyków oraz broń i amunicję.

d3d7oet

- Zamknęliśmy też laboratorium, w którym dilerzy produkowali amfetaminę. Było wyposażone w profesjonalny sprzęt i wszystkie potrzebne odczynniki chemiczne. Dilerzy, sprzedając narkotyki, mogli uzyskać co najmniej 100 tys. zł - mówi kom. Szymański.

Policja
Źródło: Policja

Mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z produkcją i handlem narkotykami. Zostali tymczasowo aresztowani - grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Nadzór nad prowadzonym śledztwem przejął Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Łodzi.

Policja
Źródło: Policja
d3d7oet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d7oet
Więcej tematów