ycipk-10ei95
Strzały w parlamencie Kanady. Zmarł ranny żołnierz
x-news/TVN 24
kanada

Strzały w parlamencie Kanady. Zmarł ranny żołnierz

W Ottawie doszło do strzelaniny koło narodowego pomnika ofiar wojennych, znajdującego się w pobliżu parlamentu. wiadkowie widzieli, jak uzbrojony mężczyzna pobiegł potem w kierunku budynków rządowych, gdzie ponownie słyszano strzały - podaje BBC News. Serwis National Post pisze, że jeden napastnik został zastrzelony, ale podejrzewa się, że mogło ich być więcej. Premier Stephen Harper bezpiecznie opuścił parlament. Zmarł postrzelony żołnierz, który pełnił wartę przy pomniku wojennym w pobliżu parlamentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-10ei95

Po ataku przy pomniku widziano, jak napastnik wbiegł do budynku parlamentu, gdzie oddał co najmniej 20 strzałów. Telewizja CBC podała, że uzbrojony sprawca został zastrzelony wewnątrz budynku. Wcześniej policja informowała, że napastnik lub napastnicy są najpewniej na dachu parlamentu.

Rzecznik ottawskiej policji potwierdził, że doszło do trzech przypadków użycia broni: przy pomniku ofiar wojennych, w budynku parlamentu oraz pobliskim centrum handlowym - pisze stacja CBC.

ycipk-10ei95

Jeden ze świadków zdarzenia powiedział agencji Reutera, że sprawca był ubrany na czarno i miał twarz zasłoniętą chustą.

Nadal trwa obława służb, które obawiają się, że inni podejrzani mogą być na wolności.

Premier bezpieczny

BBC News informuje, że kanadyjski premier Stephen Harper nie ucierpiał w wyniku strzelaniny i opuścił budynek parlamentu.

ycipk-10ei95

Służby zamknęły dostęp do parlamentu i siedziby szefa rządu. Policja zwróciła się do mieszkańców, aby nie zbliżali się do centrum Ottawy.

Reuters podaje, że w związku ze strzelaniną zdecydowano się także zamknąć dla postronnych bazy sił zbrojnych w całym kraju.

Podwyższony poziom zagrożenia atakami

Jak zauważa BBC News, do zdarzenia doszło zaledwie kilka godzin po tym, jak władze Kanady zdecydowały się podwyższyć poziom zagrożenia terrorystycznego z niskiego na średni.

ycipk-10ei95

W poniedziałek (czasu miejscowego) pod Montrealem doszło do ataku domniemanego islamisty. Mężczyzna staranował samochodem dwóch wojskowych - jeden z nich zmarł. Napastnik zginął później w strzelaninie z policją (czytaj więcej).

Źródła: IAR, BBC News, PAP, National Post.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10ei95

ycipk-10ei95
ycipk-10ei95