Trwa ładowanie...

Strzał w Sejmie. Jak doszło do wypadku?

Groźny incydent w Sejmie. Służby i śledczy badają, jak mogło dojść do sytuacji, że funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej postrzelił się w Sejmie. Generał Roman Polko zwraca uwagę na ważny przepis.
Share
Sejm. Jeden ze strażników postrzelił się w trakcie czyszczenia broni
Sejm. Jeden ze strażników postrzelił się w trakcie czyszczenia broniŹródło: PAP
d3512sf

Do wypadku na terenie Sejmu RP w Warszawie doszło w niedzielę przed godziną 13. Jeden z funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej postrzelił się w trakcie czyszczenia broni. Zdarzenie potwierdził Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

Dyrektor CIS zapewnił, że bezpieczeństwo osób postronnych w żadnej mierze nie było zagrożone, a aktualnie trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Dodał, że wypadek miał miejsce w strefie zamkniętej, do której dostęp posiadają wyłącznie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej.

Strzał w Sejmie. "Przepisy zabraniają mieć wprowadzony nabój"

Jak jednak wskazują eksperci, taka sytuacja nie powinna w ogóle mieć miejsca. - Na coś takiego nie ma miejsca wśród profesjonalistów – komentuje w Polsat News gen. Roman Polko, były szef GROM. Stwierdził, że w tej sytuacji funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej "stwarza większe zagrożenie dla siebie i otoczenia".

d3512sf

Gen. Andrzej Pawlikowski, były szef BOR z kolei uważa, że ludzi czasem gubi rutyna i brak ostrożności. - Sam widziałem, kiedy instruktor na strzelnicy pokazywał zasady korzystania z ostrej broni palnej. W pewnym momencie padł strzał. Dobrze, że w podłogę, a nie uczestnika kursu - opowiadał.

Generał Polko zwrócił uwagę, że funkcjonariusz mógł chodzić po Sejmie z naładowaną bronią. Andrzej Pawlikowski podkreśla, że przepisy zabraniają mieć wprowadzony nabój do komory nabojowej, a broń nie może być przeładowana. - Jeśli chodził z przeładowaną bronią na terenie Sejmu to kwalifikuje się do czynności wyjaśniających - stwierdził.

Burza po oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego ws. respiratorów. Zdecydowana reakcja Cezarego Tomczyka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3512sf

Podziel się opinią

Share
d3512sf
d3512sf
Więcej tematów