Trwa ładowanie...
d15ladp

Stresujący koniec wakacji Amerykanina w Polsce. Poszedł do toalety, a autokar odjechał

Amerykanin bez dokumentów, telefonu i znajomości języka został porzucony w drodze na lotnisko Chopina. Gdy poszedł do toalety na stacji benzynowej, autokar odjechał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autokar tak po prostu odjechał ze stacji benzynowej. Mężczyzna był załamany
Autokar tak po prostu odjechał ze stacji benzynowej. Mężczyzna był załamany (Shutterstock.com, Fot: Evannovostro)
d15ladp

19-letni obywatel USA był na zorganizowanej wycieczce w Polsce z grupą kilkudziesięciu osób. Jak podaje TVN24, w nocy z wtorku na środę jechał autobusem na warszawskie lotnisko, gdy o godz. 1.40 autobus zjechał na stację benzynową w pobliżu Czerniewic w województwie łódzkim. Joe poszedł wtedy do toalety i dosłownie zamarł, kiedy z niej wyszedł. *Jego autobus odjechał w stronę lotniska. *

Sytuacja była na tyle dramatyczna, że Joe nie miał przy sobie praktycznie nic. Telefon, dokumenty i pieniądze zostały w autokarze.

Shutterstock.com

Co gorsza, osoby, które akurat pełniły dyżur na stacji benzynowej nie znały angielskiego. Jednak zachowały sie przytomnie i wezwały policję, bo widok krzyczącego i wymachującego rękami mężczyzny wydał im się podejrzany.- Po kilku minutach byli już tam funkcjonariusze, którzy przejeżdżali w pobliżu. Na szczęście dobrze znali angielski - wyjaśnia w rozmowie z TVN24 nadkomisarz Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska.

d15ladp

Policjanci nie zdecydowali się na pościg za autobusem, ale ustalili, które biuro podróży przygotowało wycieczkę i do kogo trzeba zadzwonić. - Około pół godziny później opiekun turystów otrzymał zgłoszenie o zagubionym turyście. Organizator wezwał taksówkę, która dogoniła autobus - opowiada nadkomisarz Dutkiewicz-Pawlikowska.

Grupa zabrała 19-latka i ruszyła na lotnisko. Na samolot zdążyli.

Źródło: TVN24

Zobacz też: Wypadek auokaru z polskimi turystami.

d15ladp

Podziel się opinią

Share

d15ladp

d15ladp
Więcej tematów