Trwa ładowanie...
d42uz19
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strefa Gazy: 20 Palestyńczyków zginęło w izraelskim ataku na szkołę ONZ

20 Palestyńczyków zginęło, a ponad 50 zostało rannych w wyniku izraelskiego ostrzału szkoły ONZ w północnej części Strefy Gazy - poinformowały palestyńskie służby ratownicze. Szczegóły na razie nie są znane, wiadomo jedynie, że wśród ofiar są kobiety i dzieci. Izraelskie wojsko twierdzi, że odpowiedziało na ostrzał rakietowy prowadzony przez rebeliantów z okolic szkoły - podaje BBC News. W sumie w całej Strefie Gazy zginęło ostatniej nocy w wyniku bombardowań 30 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W szkołach schronienia szukają Palestyńczycy, którzy musieli porzucić swoje domy przez toczące się walki
W szkołach schronienia szukają Palestyńczycy, którzy musieli porzucić swoje domy przez toczące się walki (PAP/EPA, Fot: Oliver Weiken)
d42uz19

Rzecznik tych służb powiedział, że izraelska armia ostrzelała w mieście Dżabalija jedną ze szkół oeznetowskiej agencji pomocy uchodźcom UNRWA, gdzie schronili się Palestyńczycy.

Z kolei Hamas nad ranem ponownie wystrzelił kilka rakiet w kierunku izraelskich miast.

Trzy tygodnie walk

d42uz19

Od 8 lipca, kiedy Izrael rozpoczął operację wojskową przeciwko radykalnemu Hamasowi w Strefie Gazy, zginęło ponad 1260 osób, a ponad 7 tysięcy zostało rannych.

Izrael stracił 53 żołnierzy. W wyniku ostrzału rakietowego, prowadzonego przez Hamas, zginęło także trzech cywilów.

Obie strony stawiają warunki

Liderzy zbrojnego ramienia Hamasu zapowiedzieli, że nie będą rozmawiać o zawieszeniu broni, póki Izrael nie zniesie wprowadzonej siedem lat temu blokady Strefy Gazy. Również władze Izraela sugerują, że nie chcą rozejmu, jeśli nie zostaną zniszczone wszystkie tajne tunele Hamasu prowadzące z Gazy do Izraela.

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów