Trwa ładowanie...
d4b1kkw

Strefa Gazy: 20 Palestyńczyków zginęło w izraelskim ataku na szkołę ONZ

20 Palestyńczyków zginęło, a ponad 50 zostało rannych w wyniku izraelskiego ostrzału szkoły ONZ w północnej części Strefy Gazy - poinformowały palestyńskie służby ratownicze. Szczegóły na razie nie są znane, wiadomo jedynie, że wśród ofiar są kobiety i dzieci. Izraelskie wojsko twierdzi, że odpowiedziało na ostrzał rakietowy prowadzony przez rebeliantów z okolic szkoły - podaje BBC News. W sumie w całej Strefie Gazy zginęło ostatniej nocy w wyniku bombardowań 30 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W szkołach schronienia szukają Palestyńczycy, którzy musieli porzucić swoje domy przez toczące się walki
W szkołach schronienia szukają Palestyńczycy, którzy musieli porzucić swoje domy przez toczące się walki (PAP/EPA, Fot: Oliver Weiken)
d4b1kkw

Rzecznik tych służb powiedział, że izraelska armia ostrzelała w mieście Dżabalija jedną ze szkół oeznetowskiej agencji pomocy uchodźcom UNRWA, gdzie schronili się Palestyńczycy.

Z kolei Hamas nad ranem ponownie wystrzelił kilka rakiet w kierunku izraelskich miast.

Trzy tygodnie walk

d4b1kkw

Od 8 lipca, kiedy Izrael rozpoczął operację wojskową przeciwko radykalnemu Hamasowi w Strefie Gazy, zginęło ponad 1260 osób, a ponad 7 tysięcy zostało rannych.

Izrael stracił 53 żołnierzy. W wyniku ostrzału rakietowego, prowadzonego przez Hamas, zginęło także trzech cywilów.

Obie strony stawiają warunki

Liderzy zbrojnego ramienia Hamasu zapowiedzieli, że nie będą rozmawiać o zawieszeniu broni, póki Izrael nie zniesie wprowadzonej siedem lat temu blokady Strefy Gazy. Również władze Izraela sugerują, że nie chcą rozejmu, jeśli nie zostaną zniszczone wszystkie tajne tunele Hamasu prowadzące z Gazy do Izraela.

d4b1kkw

Podziel się opinią

Share
d4b1kkw
d4b1kkw
Więcej tematów