Trwa ładowanie...
d1q3h0q

Straż marszałkowska dostała broń. Kancelaria Sejmu nie podaje powodów ze względu bezpieczeństwa

W poprzednich latach tylko funkcjonariusze przewożący korespondencję i gotówkę mieli pistolety. Teraz w broń zostali wyposażeni strażnicy przed budynkiem parlamentu. Kancelaria Sejmu nie ujawnia, kiedy funkcjonariusze ją dostali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Straż Marszałkowska może mieć broń na stałym wyposażeniu nawet od zeszłego roku
Straż Marszałkowska może mieć broń na stałym wyposażeniu nawet od zeszłego roku (East News)
d1q3h0q

O broń na wyposażeniu Straży Marszałkowskiej zapytała "Rzeczpospolita". Nikt na to wcześniej nie zwrócił uwagi, ale funkcjonariusze mogli zostać w nią wyposażeni jeszcze w ubiegłym roku. Wcześniej mieli tylko paralizatory, a zabezpieczona broń znajdowała się u oficera dyżurnego.

Poseł PO Jarosław Urbaniak zapytał Kancelarię Sejmu, czy strażnicy w budynku też mają broń i kiedy uzbrojono funkcjonariuszy przed budynkiem, ale nie dostał odpowiedzi. O to zapytała też "Rzeczpospolita". Kancelaria Sejmu za każdym razem informuje, że strażnicy broń mieli od zawsze i nie może udzielić informacji, kiedy funkcjonariusze przed budynkiem zostali w nią wyposażeni na stałe. Powodem nie udzielania odpowiedzi są względy bezpieczeństwa.

Zobacz też: Podczas protestów przed Sejmem tir wjechał między demonstrantów. Kierowcy udało się tam dostać mimo dużej obstawy policji

Jak mówi gazecie wieloletni szef Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, były poseł PO Jerzy Budnik, służby wielokrotnie zwracały uwagę na bezpieczeństwo Sejmu. Podejrzewa, że uzbrojenie strażników nie wynika z sytuacji politycznej, ale z informacjami o zagrożeniach.

d1q3h0q

Podziel się opinią

Share

d1q3h0q

d1q3h0q
Więcej tematów