Trwa ładowanie...
dunuq84

Strawczyn: pijany 19-latek w BMW. Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy

Policjanci z kieleckiej drogówki próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej BMW. Jego kierowca zaczął jednak uciekać, jadąc charakterystycznym zygzakiem. Gdy policjantom udało się go złapać, kazali prowadzącemu pojazd młodemu mężczyźnie dmuchnąć w alkomat. Ze zdumieniem stwierdzili, że skala w przyrządzie była w tym przypadku zbyt mała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci byli zdumieni, gdy okazało się, że na alkomacie skończyła się skala
Policjanci byli zdumieni, gdy okazało się, że na alkomacie skończyła się skala (East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)
dunuq84

Ta historia wydarzyła się w sobotę ok. godz. 18 w gminie Strawszyn, w woj. świętokrzyskim. Policjanci chcieli zatrzymać auto do rutynowej kontroli. Jego kierowca nie miał jednak zamiaru słuchać poleceń funkcjonariuszy.

Uciekając kierowca łamał liczne przepisy ruchu drogowego i, co dodatkowo zaniepokoiło policjantów, jechał wężykiem.

dunuq84

- Policjanci, którzy za nim ruszyli, uważają, że cudem nie doszło do tragedii - opowiada portalowi tvp.info Karol Macek z KMP w Kielcach.

Zobacz także: Przewrócił znak, ściął drzewo i uciekł. Był kompletnie pijany

Mundurowym udało się zatrzymać pojazd dopiero po kilkukilometrowym pościgu. Okazało się, że za kierownicą BMW siedział 19-latek z gminy Piekoszów. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Kazali mu dmuchnąć w alkomat. Niestety, dowiedzieli się jedynie, że skala w ich urządzeniu jest zbyt mała na potrzeby tego badania. Dopiero po powtórzeniu badania w komisariacie okazało się, że mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu wydychanym powietrzu.

dunuq84

19-latek nie był w stanie powiedzieć policjantom dokąd i w jakim celu jechał. Ponadto w trakcie czynności policjanci z drogówki ustalili, że młody mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień.

Co więcej chłopak nie był w aucie sam. Jego pasażer był równie pijany jak 19-latek.

Kierowca BMW usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat więzienia i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl, tvp.info

dunuq84

Podziel się opinią

Share

dunuq84

dunuq84
Więcej tematów