Trwa ładowanie...
d2cvc92

Strategiczne wojska jądrowe USA wciąż używają miękkich dyskietek

• W Departamencie Obrony USA wciąż używane są 8-calowe miękkie dyskietki dla kontroli operacyjnej gotowości sił jądrowych • Tak wynika z raportu Rządowego Biura Kontroli (GAO) • Przy ich użyciu monitorowana jest m.in. sprawność pocisków międzykontynentalnych
Share
Strategiczne wojska jądrowe USA wciąż używają miękkich dyskietek
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: United States Navy
d2cvc92

Raport Rządowego Biura Kontroli (Government Accountability Office) został opublikowany w środę.

- Wynika z niego, że w amerykańskim ministerstwie obrony wciąż jeszcze są w użyciu zakupione w latach 70. komputery IBM series/1 - zauważa agencja AFP.

Do zapisywania i przenoszenia danych wykorzystywano w nich dyskietki typu "floppy" wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego (najczęściej mylaru - politereftalanu etylenu) pokrytego warstwą magnetyczną.

d2cvc92

Przenośne nośniki magnetyczne o niewielkiej pojemności zostały wyparte w ostatnich dekadach m.in. przez nośniki pamięci USB i flash.

- System ten nadal nam służy z tej prostej przyczyny, że wciąż działa bez zarzutu - wyjaśniła rzeczniczka Pentagonu pułkownik Valerie Henderson.

Zapowiedziała jednocześnie, że miękkie dyskietki zostaną zastąpione przez inne, nowocześniejsze nośniki pamięci "najpóźniej do końca 2017 r."

d2cvc92

Podziel się opinią

Share
d2cvc92
d2cvc92
Więcej tematów