Trwa ładowanie...
d2gqzoi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strategiczne wojska jądrowe USA wciąż używają miękkich dyskietek

• W Departamencie Obrony USA wciąż używane są 8-calowe miękkie dyskietki dla kontroli operacyjnej gotowości sił jądrowych
• Tak wynika z raportu Rządowego Biura Kontroli (GAO)
• Przy ich użyciu monitorowana jest m.in. sprawność pocisków międzykontynentalnych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strategiczne wojska jądrowe USA wciąż używają miękkich dyskietek
(Wikimedia Commons, Fot: United States Navy)
d2gqzoi

Raport Rządowego Biura Kontroli (Government Accountability Office) został opublikowany w środę.

- Wynika z niego, że w amerykańskim ministerstwie obrony wciąż jeszcze są w użyciu zakupione w latach 70. komputery IBM series/1 - zauważa agencja AFP.

Do zapisywania i przenoszenia danych wykorzystywano w nich dyskietki typu "floppy" wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego (najczęściej mylaru - politereftalanu etylenu) pokrytego warstwą magnetyczną.

d2gqzoi

Przenośne nośniki magnetyczne o niewielkiej pojemności zostały wyparte w ostatnich dekadach m.in. przez nośniki pamięci USB i flash.

- System ten nadal nam służy z tej prostej przyczyny, że wciąż działa bez zarzutu - wyjaśniła rzeczniczka Pentagonu pułkownik Valerie Henderson.

Zapowiedziała jednocześnie, że miękkie dyskietki zostaną zastąpione przez inne, nowocześniejsze nośniki pamięci "najpóźniej do końca 2017 r."

d2gqzoi

Podziel się opinią

Share

d2gqzoi

d2gqzoi
Więcej tematów