Trwa ładowanie...
d1pdpr6

Strategiczne nie wykluczenie społeczne


Opracowanie strategii państwa przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego zapowiedział w sobotę wiceminister pracy Jerzy Hausner.

d1pdpr6
d1pdpr6

Hausner był gościem X trzydniowego Forum Inicjatyw Oświatowych, które rozpoczęło się w sobotę w Warszawie.

_ Czekam na decyzję Komisji Europejskiej - mam nadzieję, że ta decyzja wkrótce zapadnie - aby uruchomić jesienią zespół zadaniowy do spraw opracowania krajowej strategii przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu_ - powiedział Hausner.

Minister pracy chciałby, aby w zespole, oprócz ekspertów i przedstawicieli instytucji administracji państwowej, byli także samorządowcy i organizacje pozarządowe. Tak, aby w zespole reprezentowane były bardzo różne role społeczne, różne perspektywy spojrzenia na problem - wyjaśnił.

Zjawisko wykluczenia społecznego jest przedmiotem troski większości państw europejskich oraz Stanów Zjednoczonych od kilku lat.

d1pdpr6

Wykluczenie społeczne jest zjawiskiem wieloaspektowym. Jednym z istotnych rodzajów wykluczenia, które często pociąga za sobą inne jest wykluczenie edukacyjne - uważa prof. Andrzej Janowski, wiceminister edukacji w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

Zdaniem prof. Janowskiego, przeciwdziałanie wykluczeniu jest jednym z najważniejszych działań, jakie stoją w najbliższym czasie przed polską edukacją - problem bowiem dotyczy ludzi w każdym wieku. Z jednej strony dotyka on dzieci małe, które pozbawione właściwej stymulacji rozwoju w wieku przedszkolnym mają później problemy w szkole. Z drugiej zaś strony dotyczy osób dorosłych, które mają braki, lecz nie mają szans uzupełnienia swojej edukacji. (reb)

d1pdpr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pdpr6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj