ycipk-4i4mim

Strajk nauczycieli. ZNP pozywa małopolską kurator oświaty

- Decyzję już podjąłem. Daliśmy jej tydzień na przeprosiny. Nie przeprosiła - mówił "Gazecie Wyborczej" szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Tym samym ZNP pozywa małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak za jej wypowiedź podczas ogólnopolskiego strajku nauczycieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Broniarz (szef Związku Nauczycielstwa Polskiego)
Sławomir Broniarz (szef Związku Nauczycielstwa Polskiego) (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
ycipk-4i4mim

Przypomnijmy: Barbara Nowak powiązała doniesienia o fałszywych alarmach bombowych podczas matur ze strajkiem w oświacie. - Początek egzaminów maturalnych przyniósł kolejną odsłonę determinacji środowisk niszczących państwo polskie. Warto jeszcze raz podkreślić, że alarmy bombowe w szkołach, gdzie maturzyści mieli przystąpić do egzaminu dojrzałości, to metody terrorystyczne - stwierdziła małopolska kurator.

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

- Piszemy właśnie pozew. Trochę to potrwa, ale decyzję już podjąłem. Jest ostateczna - dodał w rozmowie z "Wyborczą" Sławomir Broniarz. Lider Związku Nauczycielstwa Polskiego dał wcześniej krakowskiej kurator tydzień na sprostowanie swojej wypowiedzi. Ta jednak nie wycofała się ze słów o ZNP i alarmach bombowych.

ycipk-4i4mim

Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

Dosadny język małopolskiej kurator

Małopolska kurator znana jest z używania mocnych stwierdzeń w internecie. Kilka miesięcy temu skrytykowała decyzję Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy podpisał tzw. deklarację LGBT+. "Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę? Czy wspomniał, że to propagowanie między innymi pedofilii?" - pytała użytkowników Twittera. "Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. Warszawiacy dlaczego godzicie się na krzywdzenie waszych dzieci?!" - pisała oburzona kurator

ycipk-4i4mim

W ubiegłym roku zasłynęła także wpisem o oświęcimskim muzeum. "Zawalczmy o prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze: po obozie Auschwitz powinni odprowadzać tylko polscy licencjonowani przez IPN przewodnicy!" - pisała kurator. "Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć?" - dodała Barbara Nowak. Wtedy odwołania kurator domagali się przedstawiciele Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4i4mim

ycipk-4i4mim