Strajk nauczycieli. ZNP pozywa małopolską kurator oświaty

Strajk nauczycieli. ZNP pozywa małopolską kurator oświaty
Źródło zdjęć: © East News | Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
Piotr Białczyk

25.05.2019 21:36, aktual.: 25.05.2019 21:46

- Decyzję już podjąłem. Daliśmy jej tydzień na przeprosiny. Nie przeprosiła - mówił "Gazecie Wyborczej" szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Tym samym ZNP pozywa małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak za jej wypowiedź podczas ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

Przypomnijmy: Barbara Nowak powiązała doniesienia o fałszywych alarmach bombowych podczas matur ze strajkiem w oświacie. - Początek egzaminów maturalnych przyniósł kolejną odsłonę determinacji środowisk niszczących państwo polskie. Warto jeszcze raz podkreślić, że alarmy bombowe w szkołach, gdzie maturzyści mieli przystąpić do egzaminu dojrzałości, to metody terrorystyczne - stwierdziła małopolska kurator.

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

- Piszemy właśnie pozew. Trochę to potrwa, ale decyzję już podjąłem. Jest ostateczna - dodał w rozmowie z "Wyborczą" Sławomir Broniarz. Lider Związku Nauczycielstwa Polskiego dał wcześniej krakowskiej kurator tydzień na sprostowanie swojej wypowiedzi. Ta jednak nie wycofała się ze słów o ZNP i alarmach bombowych.

Dosadny język małopolskiej kurator

Małopolska kurator znana jest z używania mocnych stwierdzeń w internecie. Kilka miesięcy temu skrytykowała decyzję Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy podpisał tzw. deklarację LGBT+. "Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę? Czy wspomniał, że to propagowanie między innymi pedofilii?" - pytała użytkowników Twittera. "Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. Warszawiacy dlaczego godzicie się na krzywdzenie waszych dzieci?!" - pisała oburzona kurator

W ubiegłym roku zasłynęła także wpisem o oświęcimskim muzeum. "Zawalczmy o prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze: po obozie Auschwitz powinni odprowadzać tylko polscy licencjonowani przez IPN przewodnicy!" - pisała kurator. "Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć?" - dodała Barbara Nowak. Wtedy odwołania kurator domagali się przedstawiciele Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (851)
Zobacz także