Qaqwqwrqw

Strajk nauczycieli. FZZ uległo. Zdecydowali o zawieszeniu protestu

Prezydium Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność-Oświata" podjęło decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli od soboty 27 kwietnia. Wcześniej liderzy związku podkreślali, że mimo decyzji ZNP, sami nadal zamierzają protestować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli 2019 został zawieszony.
Strajk nauczycieli 2019 został zawieszony. (Forum)
Qaqwqwrqw

Szef ZNP Sławomir Broniarz poinformował w czwartek o zawieszeniu strajku nauczycieli od soboty. Ta decyzja spotkała się z oburzeniem ze strony części środowiska nauczycielskiego.

- Absolutnie nie zgadzamy się z tą decyzją. Ludzie są źli - komentowali pedagodzy. - Znam kilkuset nauczycieli. Żaden nie jest zadowolony. Wystawiono białą flagę - dodał kolejny.

- Postanowienie ZNP nie jest w żaden sposób wiążące dla decyzji organizacji zrzeszających nauczycieli w Forum Związków Zawodowych - podkreślał także rzecznik FZZ Grzegorz Sikora. Bunt na pokładzie ostatniego związku (wcześniej porozumienie z rządem podpisała Solidarność) nie trwał jednak długo.

Qaqwqwrqw

- Nie chcemy rozbijać jedności związków. Przekaz do środowisk musi być jednoznaczny, a nie rozdzierający środowisko na różne części - stwierdził w czwartek wieczorem przewodniczący FZZ Sławomir Wittkowicz.

- Nie będziemy prowadzili strajku ogólnopolskiego jako jedna centrala związkowa, bo to nie ma sensu - ocenił.

Zobacz także: Trump ma ogłosić coś ważnego w Polsce. Ekspert zdradza, o co może chodzić

Qaqwqwrqw

Zdaniem Wittkowicza, teraz nauczyciele muszą zmienić strategię. - Zobaczmy, jak dalej będzie rozwijała się sytuacja. Jesteśmy elastyczni - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw