Trwa ładowanie...
Strajk Kobiet w Warszawie. Akcja "Blokada Sejmu"

Strajk Kobiet w Warszawie. Akcja "Blokada Sejmu"

Strajk Kobiet trwa. "Blokada Sejmu" to kolejny wyraz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na wady płodu.
Share
d4d3su6

Strajk Kobiet od 22 października nie schodzi z ulic polskich miast. Organizatorzy manifestacji, a także wspierający je Polki i Polacy, sprzeciwiają się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję ze względu na wady płodu za sprzeczną z ustawą zasadniczą.

"Blokada Sejmu" - to kolejna odsłona Strajku Kobiet. Akcja ma rozpocząć się około godziny 18 na ulicy Wiejskiej, przy której znajduje się kompleks parlamentarny. - Na dziś mamy przyszykowane różne wydarzenia i działania. Reagujemy na to, co się dzieje w Sejmie - zapowiedziała na konferencji prasowej Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet.

d4d3su6

Data nie jest przypadkowa. W dniach 18-19 listopada odbywa się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Organizatorki Strajku Kobiet nie wykluczają, że "Blokada Sejmu" może potrwać przez cały ten okres. - Sejm ze strachu zablokował się sam - stwierdziły liderki protestów. Powodem jest liczba funkcjonariuszy policji, a także metalowe barierki, które zamontowano nie tylko wokół Sejmu, ale też dookoła całego kompleksu parlamentarnego. - Barierek w końcu zabraknie, nas jest więcej - podkreśliła Lempart.

Relacja z "Blokady Sejmu" już o godzinie 18 na stronie głównej Wirtualnej Polski, a także w naszych mediach społecznościowych.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4d3su6

Podziel się opinią

Share
d4d3su6
d4d3su6
Więcej tematów