Trwa ładowanie...
d3wttd8
Strajk kobiet. Protest w Warszawie. Reporter WP na miejscu

Strajk kobiet. Protest w Warszawie. Reporter WP na miejscu

Czwartek to już ósmy dzień manifestacji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Strajk Kobiet zapowiedział protest, również przed budynkiem TVP w Warszawie. Reporter WP jest na miejscu. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3wttd8

Manifestacja planowo ma rozpocząć się o godzinie 19 przy pl. Powstańców Warszawy przed budynkiem Telewizji Publicznej. O takiej formie protestu informowała liderka warszawskiego Strajku Kobiet Marta Lempart. Wcześniej działaczka miała odrzucić propozycję wywiadu, która wypłynęła ze strony publicznego nadawcy.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał wielkie emocje. Gremium stwierdziło, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Według ostatniego badania opinii społecznych aż 73 proc. Polaków nie popiera ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, zaś strajki kobiet popiera ponad połowa badanych.

d3wttd8

We wtorek Strajk ogłosił szereg postulatów - główny z nich to dymisja rządu. Stwierdzono, że ludzie będą na ulicach, dopóki rząd nie ustąpi. Wśród innych żądań są też całkowite rozdzielenie Kościoła od państwa, zmiany w TK, więcej pieniędzy dla ochrony zdrowia. - Rząd ma spełnić postulaty, ale i tak ich nie spełni, dlatego chcemy dymisji rządu - powiedziała Lempart.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wttd8

Podziel się opinią

Share
d3wttd8
d3wttd8
Więcej tematów