Trwa ładowanie...

Strajk Kobiet. Nowacka potraktowana gazem. Jest reakcja Witek

Podczas Strajku Kobiet Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej została potraktowana gazem. Jest reakcja marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która domaga się wyjaśnień.

Share
Strajk Kobiet. Jest reakcja Elżbiety Witek ws. Barbary Nowackiej
Strajk Kobiet. Jest reakcja Elżbiety Witek ws. Barbary NowackiejŹródło: PAP, Fot: PAP/Rafał Guz, Rafa³ Guz
d36ic4s

Strajk Kobiet maszerował w sobotę przez Warszawę. Obecni byli posłowie m.in. z Koalicji Obywatelskiej. Wśród nich znalazła się Barbara Nowacka, która została potraktowana gazem na Trasie Łazienkowej, gdzie doszło do blokady protestu.

Posłanka w nocy z soboty na niedzielę opublikowała zdjęcia z miejsca zdarzenia. Widać, jak Nowacka pokazuje funkcjonariuszowi legitymację poselską. Na drugiej fotografii można zobaczyć, jak z małej odległości rozpylany jest gaz w kierunku posłanki.

Strajk Kobiet. Scheuring-Wielgus: Nie ma powrotu do tego, co było

Zarówno reakcja policjanta, jak i zdjęcia opublikowane przez Barbarę Nowacką, wywołały niemałą burzę. Pojawiły się apele polityków opozycji, by głos w tej sprawie zabrała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

d36ic4s

Po godzinie 16 w niedzielę pojawił się komunikat z Sejmu. Czytamy w nim, że marszałek Witek rozmawiała w niedzielę z Komendantem Głównym Policji gen. Jarosławem Szymczykiem ws. okoliczności użycia gazu łzawiącego wobec posłanki Nowackiej.

"Oczekiwane są niezwłoczne, pisemne wyjaśnienia w tej sprawie" - dodano.

Strajk Kobiet. Nowacka potraktowana gazem. Policja publikuje film

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, podczas demonstracji wylegitymowano 900 osób, wydano 370 wniosków o mandat. Podczas protestu zatrzymano 11 osób.

d36ic4s

Na konferencji prasowej po godzinie 17 nadkom. Marczak podał nowe informacje w sprawie incydentu z udziałem posłanki Barbary Nowackiej.

- W naszych nagraniach nie słychać nic o tym, że "mamy do czynienia z posłem". Widzimy tam policjanta, który wiele razy powtarza "odsuńcie się". Napierają na niego osoby, w pewnym momencie pod jego tarczę wpychana jest ręka z legitymacją poselską, która ląduje mu przed twarzą - relacjonował rzecznik KSP.

- Jak ma się czuć młody policjant, gdy jest obrażany, gdy nagle podchodzi do niego poseł, który zachowuje się tak, jak się zachowuje? To uspokajanie powinno być w dwie strony - zaznaczył policjant.

W sieci pojawiło się zdjęcie z kamery nadobnej policjanta, który użył gazu wobec Nowackiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36ic4s

Podziel się opinią

Share
d36ic4s
d36ic4s
Więcej tematów