Trwa ładowanie...

Strajk Kobiet. Czarzasty pobił policjanta? Jest nagranie

Strajk Kobiet. Nie milknie burza po incydencie z udziałem wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego. Według polityka funkcjonariusze użyli wobec niego siły. Teraz policja publikuje nagranie z miejsce zdarzenia.

Share
Strajk Kobiet. Włodzimierz Czarzasty pobity? Jest reakcja policji PAP/Wojciech Olkuśnik
Strajk Kobiet. Włodzimierz Czarzasty pobity? Jest reakcja policji PAP/Wojciech OlkuśnikŹródło: PAP, Fot: PAP/Wojciech Olkuśnik, Wojciech Olkuœnik
d46vzbr

W środę doszło do Strajku Kobiet, który zapowiadał blokadę Sejmu. Wokół gmachu parlamentu zebrał się kordon policji. Polityk Lewicy i wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty poinformował, że policja nie chciała wpuścić go na teren parlamentu i użyła wobec niego siły.

Strajk Kobiet. Incydent z udziałem Czarzastego i policji

- Podszedłem do kordonu policji, przedstawiłem się i poinformowałem, że jestem wicemarszałkiem Sejmu. Ponieważ nie miałem legitymacji, to posłanka Anna Maria Żukowska wyjęła swoją, pokazała i zaświadczyła, że jestem marszałkiem i posłem. Wynika to z rozporządzenia Rady Ministrów, że osoba taka może zaświadczyć za drugą - tłumaczył w czwartek na posiedzeniu Sejmu Czarzasty.

d46vzbr

Wicemarszałek dodał, że "w międzyczasie został zatrzymany, pchnięty na maskę samochodu". - Poczułem uderzenie w plecy. Zostałem unieruchomiony siłą i pozbawiony wolności - relacjonował z mównicy.

Gorąco w Sejmie. Grzegorz Braun wykluczony z obrad przez brak maseczki

Strajk Kobiet. Policja pokazuje nagranie z udziałem Czarzastego

Do całej sytuacji odniósł się wcześniej rzecznik stołecznej policji, który na konferencji prasowej stwierdził, że to nie funkcjonariusz, a właśnie wicemarszałek Sejmu był stroną agresywną. W sieci pojawiło się również nagranie.

"Szanowni parlamentarzyści! Immunitet, jaki posiadacie, nie daje prawa do przepychania policjantów i usiłowania przerwania kordonu, który funkcjonariusze tworzą, aby zabezpieczyć dany obszar. Nietykalność policjantów ma taką samą wartość jak nietykalność posłów" - czytamy w komunikacie.

d46vzbr

"To nagranie pokazuje zdarzenie z udziałem wicemarszałka Sejmu. W 8. sekundzie widać, jak policjant zostaje odepchnięty. Funkcjonariusz doznał poważnego urazu nogi, wymagał pomocy lekarskiej i założenia gipsu" - dodano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46vzbr

Podziel się opinią

Share
d46vzbr
d46vzbr
Więcej tematów