Trwa ładowanie...
dkd6t1e
IAR

Stolica Rosji w stanie podwyższonej gotowości w związku z zawieszeniem lotów do Egiptu

Moskiewskie służby ratownicze postawiono w stan podwyższonej gotowości. Jak informuje agencja Ria Novosti, alarm dla oddziałów Ministerstwa ds. Nadzwyczajnych Sytuacji ogłoszono w związku z przerwaniem połączenia lotniczego z Egiptem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kreml, Moskwa
Kreml, Moskwa (Fotolia)
dkd6t1e

Ratownicy twierdzą, że chodzi o zapobieżenie ewentualnym "nadzwyczajnym sytuacjom", do których mogłoby dojść w stolicy. Nie wyjaśniają jednak, jakich zdarzeń się obawiają.

Z komunikatu agencji Ria Novosti wynika, że decyzja o postawieniu służb ratowniczych w stan podwyższonej gotowości ma związek z zawieszeniem lotów do Egiptu.

Natomiast niezależni komentatorzy wiążą zarówno ogłoszenie alarmu dla ratowników, jak i zawieszenie połączeń lotniczych, z ubiegłotygodniową katastrofą airbusa. W ich opinii, Kreml dysponuje informacjami, które najwyraźniej zaniepokoiły Federalną Służbę Bezpieczeństwa.

dkd6t1e

Katastrofa Airbusa A321: coraz więcej ekspertyz wskazuje na zamach

Choć oficjalnie Moskwa nie podała za prawdopodobną żadnej z wersji katastrofy, to coraz częściej pojawiają się informacje wskazujące na zamach bombowy.

Wiadomo, że rosyjskie władze poprosiły o pomoc w dochodzeniu amerykańskie Federalne Biuro Śledcze - FBI. Według niepotwierdzonych doniesień, chodzi o ekspertyzy związane z materiałami wybuchowymi i bombami domowej produkcji.

dkd6t1e

Podziel się opinią

Share

dkd6t1e

dkd6t1e
Więcej tematów