Trwa ładowanie...

Stoki narciarskie. W Czechach i na Słowacji otwarte

Ośrodki narciarskie w Czechach i na Słowacji są otwarte i dostępne dla cudzoziemców. Polacy, będą mogli wjechać na terytorium tych państw, spełniając tylko jeden warunek. Sprawdź jaki.

Share
Stoki narciarskie w Polsce
Stoki narciarskie w PolsceŹródło: PAP, fot: PAP/Grzegorz Momot, Grzegorz Momot
d2tfytu

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, podczas czwartkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe decyzje rządu ws. dodatkowych obostrzeń. Od 28 grudnia do 17 stycznia będzie obowiązywała kwarantanna narodowa. Zamknięte będą hotele oraz stoki narciarskie w Polsce.

Na narty do Czech

Mimo obowiązujących ograniczeń w ruchu granicznym możliwy jest jednodniowy wyjazd na narty do Czech. Od piątku otwarte są tam stoki narciarskie. Czeskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że od osób przyjeżdżających z Polski, wymagany będzie negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie może być on starszy niż 72 godziny.

Przed przekroczeniem granicy należy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronach czeskiego MSW. Czeska policja zapowiedziała kontrole w ośrodkach narciarskich i na trasach z Polski.

Ferii nie będzie. Minister: sprawa absolutnie nienegocjowalna

Otwarte stoki i hotele na Słowacji

Na Słowacji surowsze obostrzenia zaczną obowiązywać dopiero od soboty. Jazda na nartach będzie tam jednak możliwa. Stoki w słowackich Tatrach działają już od kilku tygodni. Mogą z nich korzystać także Polacy. Warunkiem jest okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, który jest nie starszy niż trzy dni.

d2tfytu

Ośrodki narciarskie akceptują zarówno testy PCR, jak i antygenowe. Wjeżdżając na terytorium Słowacji należy mieć negatywny wynik badania PCR. W przeciwieństwie do Czech, na Słowacji można nocować w hotelach i pensjonatach, które działają w ścisłym reżimie sanitarnym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2tfytu

Podziel się opinią

Share
d2tfytu
d2tfytu
Więcej tematów