WP

Startował z list Platformy w wyborach, został doradcą w rządzie PiS

29 - letni Dariusz Domoradzki, w przeszłości działacz młodzieżówki Platformy Obywatelskiej i jej kandydat w wyborach znalazł pracę w rządzie PiS. Jest doradcą w gabinecie politycznym minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz. W ostatnim czasie, z internetu zniknął jego biogram mówiący m.in. o działalności w Platformie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Daniel Domoradzki jest doradcą minister Jadwigi Emilewicz od września 2018 r.
Daniel Domoradzki jest doradcą minister Jadwigi Emilewicz od września 2018 r. (Facebook.com, Fot: Facebook)
WP

Dariusz Domoradzki ma 29 lat i urodził się w Giżycku. Jest absolwentem Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Wydminach, ukończył wydział prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Od 2009 roku przewodniczył lokalnej młodzieżówce Platformy Obywatelskiej - Kołu Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci” w Wydminach. W 2010 roku startował z list Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Warmińsko – Mazurskiego z list PO. W swoim programie wyborczym „Mazury na 6+” stawiał m.in. na rozwój sportu, budowę „Orlików”, zwiększenie liczby stypendiów sportowych i uwzględnianie potrzeb małych klubów. Kandydaturę Domoradzkiego wsparli wówczas m.in. wiceprzewodnicząca sejmowej komisji sportu posłanka PO Beata Bublewicz oraz lokalny senator PO Marek Konopka.

Archiwum prywatne
Podziel się

Mandatu radnego nie zdobył. Uzyskał trzeci wynik, wyprzedziło go dwóch innych kandydatów PO. Po wyborach, na jednym z internetowych forum umieścił wpis: "Bardzo Wam dziękuję za wszystkie głosy. W Wydminach zająłem pierwsze miejsce na liście PO i trzecie w ogóle (…) Radnym nie zostałem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dalej pracować dla naszego wspólnego dobra. Od zawsze byłem za tzw. PO-PiS-em i się tego nie wstydzę" – napisał Domoradzki.

WP

Zobacz także: Afera w KNF. Tomasz Siemoniak: PiS jest na równi pochyłej, przegra wybory

Jak wynika z jego bloga, cztery lata temu rozpoczął studia doktoranckie. Planował również wydać książkę opisującą kulisy polityki w gminie Wydminy. Swoje przemyślenia dotyczące lokalnej działalności publikował w internecie. We wrześniu 2016 r. pisał: " Swoją drogą dla życia publicznego konieczne jest rozliczenie z komunistyczną przeszłością. Ważne jest, abyśmy wiedzieli, kto z naszych sąsiadów był donosicielem służb specjalnych PRL. O tym, że takie osoby są w gminie Wydminy wiadomo nie od dziś” – pisze Domoradzki.

I dalej: "Rada Gminy Wydminy swoją postawą udowodniła, że w rzeczywistości stoi po stronie komunistycznych oprawców (…) Jarosław Kaczyński swego czasu powiedział: My stoimy tu gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO. Rada Gminy Wydminy najwyraźniej ustawiła się w jednym szeregu z zomowcami" – pisze Domoradzki.

WP
mpit.gov.pl
Podziel się

W 2017 roku na blogu obecnego doradcy minister Emilewicz pojawiają się już jedynie wpisy dotyczące fragmentów Pisma Świętego. W tamtym czasie Domoradzki służy do mszy, jest ministrantem. "Czy my dzisiaj traktujemy jeszcze kościoły jako miejsce modlitw? Pozwólcie, jako że patrzę na lud zgromadzony na Mszach i nabożeństwach z innej perspektywy, bo z perspektywy ołtarza, to odważę się stwierdzić, że wielu przychodzących właściwie nie wie po co tam jest. W kolejce do konfesjonału można dowiedzieć się niemal wszystkiego o sąsiadach, rodzinie, dolegliwościach swoich i innych. Po wyjściu z Mszy można usłyszeć "sprawozdanie" z "modowej rewii mszalnej". Zamiast na modlitwie i Eucharystii, niektórzy siostry i bracia zajmują się telefonem, zwiedzaniem, podziwianiem sztuki sakralnej, komentarzami i bardziej obserwacją innych. Niektórzy chyba nie wiedzą, gdzie są, bo przez całą Mszę potrafią stać jak kołek i nie odezwać się słowem – pisze Domoradzki (pisownia oryginalna - przyp red.).

W sierpniu 2014 roku Domoradzki zostaje referentem prawnym w ministerstwie skarbu państwa. Szefem resortu był wtedy Włodzimierz Karpiński z Platformy. Później pracował w Centrum Finansowo – Bankowym „Nowy Świat”. Na jego skromnym koncie na Twitterze widnieje cytat z Romana Dmowskiego: "Jestem Polakiem – więc całą rozległą stroną swego ducha żyję życiem Polski". We wrześniu 2018 roku został doradcą minister Jadwigi Emilewicz. Pensja? Ok 6-7 tysięcy złotych. Na jego profilu na facebooku, w postach z 2011 roku widnieją nadal polubienia Platformy Obywatelskiej.

Pytany o doradcę resort przedsięborczości i technologii nie skomentował jego dawnej aktywności w PO. Podkreśla natomiast, że Domoradzki działa w partii Jarosława Gowina, a więc także szefowej resortu. - Pan Daniel Domaradzki jest członkiem partii Porozumienie od momentu jej powstania. Pracownikiem Gabinetu Politycznego Ministra Przedsiębiorczości i Technologii od 10 września 2018 r. Jego wynagrodzenie jest przyznane zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu Rady Ministrów z 28 marca 2000 r. w sprawie zasad wynagradzania i innych świadczeń przysługujących pracownikom urzędów państwowych zatrudnionym w gabinetach politycznych oraz doradcom lub pełniącym funkcje doradców osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Gabinet Polityczny Ministra jest organem opiniodawczo-doradczym w sprawach należących do zakresu działania Ministra Przedsiębiorczości i Technologii - informuje Wirtualną Polskę Departament Komunikacji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

WP
Facebook.com
Podziel się

Jeszcze do połowy listopada, w internecie widniała jego krótka notka biograficzna. Dotyczyła m.in. kariery politycznej w młodzieżówce Platformy, a także startu w wyborach z list PO. 13 listopada została usunięta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP