Trwa ładowanie...

Starcie Małgorzata Kidawa-Błońska - Jacek Jaśkowiak. W regionach górą posłanka PO

Już w sobotę debata kandydatów PO w prawyborach. Kto z nich cieszy się na razie większym zaufaniem kolegów. "Po spotkaniach w regionach na razie przeważa poparcie dla Kidawy-Błońskiej" - informują media.

Share
Starcie Małgorzata Kidawa-Błońska - Jacek Jaśkowiak. W regionach górą posłanka PO
Źródło: PAP
d2vrbyn

W sobotę w prawyborczej debacie w Warszawie spotkają się Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak. Kandydaci odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. polityki zagranicznej, gospodarki, zdrowia i praworządności. Oboje codziennie odwiedzają kolejne regiony i przekonują działaczy PO, by 14 grudnia to ich wskazali jako kandydata w wyścigu o Pałac Prezydencki.

Polska Agencja Prasowa zapytała polityków Platformy z regionów, które odwiedzili już Kidawa-Błońska i Jaśkowiak, kto po tych spotkaniach jest im bliższy. Zdecydowana większość wskazała posłankę PO.

- Szanuję pana Jaśkowiaka, ale Kidawa-Błońska jest do zaakceptowania dla szerszego elektoratu niż on - powiedziała była śląska posłanka tego ugrupowania Danuta Pietraszewska cytowana przez portalsamorzadowy.pl.

d2vrbyn

Śląski poseł Krzysztof Gadowski dodał, że ostateczną decyzję większość działaczy podejmie zapewne 14 grudnia, ale jemu zdecydowanie bliższa jest na tę chwilę Kidawa-Błońska.

Również wicemarszałek Sejmu jako swoją faworytkę wskazała Krystyna Sibińska (PO). - Ja jednak z różnych względów jestem zwolenniczką pani marszałek. Uważam, że jest czas na kobietę prezydenta - zaznaczyła.

Beata Kempa: Tusk ma spaloną ziemię w PO. Schetyna o to zadbał

Część pytań, które usłyszą w sobotę biorący udział w debacie, ma pochodzić od internautów. Platforma zbiera je za pomocą mediów społecznościowych. Przypomnijmy, że ostatecznie kandydata Platformy na prezydenta wskaże 14 grudnia kilkuset delegatów partii z całego kraju.

d2vrbyn

- Jestem szefem Platformy Obywatelskiej, więc trzymam kciuki za Małgorzatę Kidawę-Błońską i Jacka Jaśkowiaka. Ktokolwiek zostanie wybrany w prawyborach, wierzę, że znajdzie się w drugiej turze i będzie walczył z Andrzejem Dudą do ostatniej chwili - powiedział Grzegorz Schetyna.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vrbyn

Podziel się opinią

Share
d2vrbyn
d2vrbyn
Więcej tematów