Trwa ładowanie...
d1avj4v

Staniszkis bezlitośnie o Andrzeju Dudzie. "Polscy prezydenci, nawet Komorowski, byli bardziej myślący"

- Osądzam surowo Dudę, bo uważam, że jest karykaturą prezydenta, aktorem, który gra prezydenta - twierdzi Jadwiga Staniszkis. Prof. socjologii uważa, że 3 lata prezydentury Andrzeja Dudy nie były dobrym czasem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jadwiga Staniszkis głosowała na Dudę. Teraz go krytykuje
Jadwiga Staniszkis głosowała na Dudę. Teraz go krytykuje (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d1avj4v

- On ma zagwarantowaną kadencję i mógłby zachowywać się w sposób - nie chcę używać słowa "przyzwoity" – ale odpowiedzialny, godny. To, że tak się nie dzieje, jest chyba związane z jakimś brakiem charakteru - powiedziała w rozmowie z portalem natemat.pl Jadwiga Staniszkis.

I uznała, że "dlatego Kaczyński go wysunął do wyścigu prezydenckiego". - Chciał i potrzebował kogoś, kto byłby narzędziem. Ale dla mnie zgodzenie się na to przez Dudę jest oburzające - stwierdziła Staniszkis.

d1avj4v

Zdaniem profesor Andrzej Duda mógłby "zaryzykować całkowitym uniezależnieniem się od PiS-u". - To byłoby dla niego najlepsze rozwiązanie. Postąpiłby wtedy zgodnie ze swoim sumieniem politycznym i prawniczym - uznała.

Zobacz także: Żakowski: Tusk nie ma szans na wygraną. Wybory nie będą uczciwe

Agata Kornhauser-Duda i dystans do męża

Wedlug Staniszkis "na tle Dudy polscy prezydenci, nawet Komorowski, byli bardziej myślący, bardziej świadomi odpowiedzialności i po prostu w jakimś sensie przyzwoitsi". - Osądzam surowo Dudę, bo uważam, że jest karykaturą prezydenta, aktorem, który gra prezydenta - stwierdziła.

d1avj4v

I dodała, że gdy widzi w telewizji "te błyszczące policzki, to zadowolenie z siebie, to deklamowanie - bo on jest dobry aktorem - to aż się" w niej "gotuje i daje temu wyraz". - Znając Jarosława Kaczyńskiego wiem, że ktoś taki jak Duda jest dla niego wygodny. Ale gdyby znalazł kogoś równie wygodnego, to prawdopodobnie poświęciłby obecnego prezydenta - stwierdziła.

Staniszkis zauważyła, że Duda jest "dobrze odbierany przez tych, których drażni władza i hierarchia". - Ale uważam, że w historii będzie zapisany jako żenujący prezydent - uznała.

I zaznaczyła, że jeśli chodzi o Agatę Kornhauser-Dudę, nie przeszkadza jej "brak widoczności" prezydentowej. - Ona pochodzi ze środowiska krakowskiej inteligencji, która dość sceptycznie odnosi się do Dudy i ona - nie wiem czy się wstydzi - ale na pewno nie chce być jakoś w pełni z nim identyfikowana. Zdaje sobie sprawę z tego braku charakteru Dudy i nawet gdy przy nim stoi widać, że zachowuje pewien dystans - stwierdziła.

Źródło: natemat.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1avj4v

Podziel się opinią

Share

d1avj4v

d1avj4v
Więcej tematów