Trwa ładowanie...

Stanisław Piotrowicz musi przeprosić Małgorzatę Gersdorf i Krzysztofa Rączkę

Zapadł wyrok ws. Małgorzaty Gersdorf i Stanisława Piotrowicza. Sąd uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych I prezes Sądu Najwyższego i sędziego Krzysztofa Rączki. Były poseł musi ich przeprosić za swoją wypowiedź o orzekających "złodziejach".
Share
Stanisław Piotrowicz przegrał z Małgorzatą Gersdorf
Stanisław Piotrowicz przegrał z Małgorzatą GersdorfŹródło: Forum
d3orm6v

Proces został wytoczony przez I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf oraz członka Izby Pracy SN Krzysztofa Rączkę. Sędziowie uznali, że były poseł PiS Stanisław Piotrowicz naruszył ich dobra osobiste.

Sprawa dotyczyła wypowiedzi z 27 sierpnia 2018 r. Obecny sędzia TK rozmawiał z dziennikarzami na temat manifestacji związanej z obradami nowej KRS. Rada miała zarekomendować kandydatów na sędziów SN. Piotrowicz podkreślił, że "nie może być takiej sytuacji, by garstka niezadowolonych z utraty przywilejów blokowała prace organu konstytucyjnego".

d3orm6v

Były polityk doprecyzował, że chodzi m.in. o to, aby "sędziowie, którzy są zwykłymi złodziejami, nie orzekali dalej". Te słowa wywołały oburzenie w środowisku sędziowskim. Gersdorf i Rączka wytoczyli Piotrowiczowi proces cywilny. Domagali się przeprosin w mediach oraz wpłacenia 50 tys. zł na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Zobacz też: "Putin postanowił zmieniać historię". Bartłomiej Sienkiewicz apeluje do prezydenta

Stanisław Piotrowicz przegrał z Małgorzatą Gersdorf

W czwartek zapadł wyrok. Piotrowicz musi przeprosić Małgorzatę Gersdorf i Krzysztofa Rączkę w telewizji TVN po głównym wydaniu "Faktów". Został również zobowiązany do wpłaty 20 tys. zł. na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

d3orm6v

- Wypowiedź posła Piotrowicza o sędziach złodziejach odebrałam jako policzek w moją twarz, ale też wszystkich innych sędziów SN - zeznała przed sądem prof. Gersdorf. I prezes SN twierdziła, że jej "dzieci, jej studenci będą mogli pytać, czy jest złodziejką". - Ludzie na ulicy będą mieli możliwość pytać, ile nakradłam. Tak się zresztą dzieje - uznała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3orm6v

Podziel się opinią

Share
d3orm6v
d3orm6v
Więcej tematów