Trwa ładowanie...
d1s91w8

Stanisław Piotrowicz będzie nadal przewodniczącym komisji sprawiedliwości. Sprawą rozpatrzona bez udziału wnioskodawcy

Posłowie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka niespodziewanie zajęli się dzisiaj wnioskiem Kamili Gasiuk-Pihowicz o odwołanie Stanisława Piotrowicza z funkcji szefa tego organu. Sprawę rozpatrzono, mimo że wnioskodawczyni nie było na posiedzeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz nadal przewodniczącym komisji
Stanisław Piotrowicz nadal przewodniczącym komisji (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1s91w8

We wtorek sejmowa komisja sprawiedliwości zajmowała sprawozdaniem z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2018 roku. Na sali było niewielu posłów, przewodniczący Stanisław Piotrowicz stwierdził jednak, że jest kworum i przystąpił do realizacji porządku obrad. Jego jedynym punktem było rozpatrzenie i zaopiniowanie dla Komisji do spraw Kontroli Państwowej sprawozdania NIK.

Zobacz także: "Tylko nie mów nikomu". KE: obrońca pedofila Stanisław Piotrowicz musi odejść

Praca nad tym punktem porządku obrad przebiegła sprawnie. Zajęła posłom zaledwie pół godziny. Wydawało się, że za chwilę posłowie będą mogli rozejść się do domów, gdy nagle poseł Bartosz Kownacki (PiS) zawnioskował o uzupełnienie porządku obrad. Zaproponował, by komisja zajęła się wnioskiem posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz o odwołanie przewodniczącego komisji.

d1s91w8

Sprzeciwił się temu Borys Budka, uzasadniając, że nie ma na sali wnioskodawcy. Kownacki przypomniał, że obowiązkiem posła jest bywanie na posiedzeniach komisji.

Przewodniczący komisji zarządził głosowanie. 14 posłów opowiedziało się za rozpatrzeniem wniosku, czterech było przeciw.

Zobacz także: Widmo księdza z Tylawy unosi się nad Piotrowiczem. PiS ma problem z byłym prokuratorem

Po krótkiej dyskusji posłowie zdecydowali w głosowaniu o tym, że Stanisław Piotrowicz pozostanie przewodniczącym komisji. Za odrzuceniem wniosku głosował także sam zainteresowany.

d1s91w8

Podziel się opinią

Share

d1s91w8

d1s91w8
Więcej tematów