Trwa ładowanie...

Stanisław Kogut prosi o wybaczenie. "Czuję wewnętrzną potrzebę"

Senator PiS przyznaje, że "bardzo trudny dla niego czas zaowocował głęboką refleksją". Stanisław Kogut spojrzał na ludzi, z którymi się nie zgadzał z innej perspektywy. Efektem jest prośba o wybaczenie.

Stanisław Kogut prosi o wybaczenie. "Czuję wewnętrzną potrzebę"Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
dd1fw8h
dd1fw8h

"Czuję wewnętrzną potrzebę pojednania się z każdym, kogo w jakikolwiek sposób obraziłem czy uchybiłem jego godności" – pisze w oświadczeniu na swojej stronie internetowej senator Stanisław Kogut.

"Wrodzona impulsywność często brała górę nad zdrowym osądem i mogła niejednokrotnie wyrządzić przykrość. Dlatego też zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy chowają w swoim sercu jakąkolwiek urazę w stosunku do mojej osoby o wybaczenie. Jednocześnie zapewniam, że ja nie żywię do nikogo żadnej urazy" – dodał.

Kłopoty senatora Stanisława Koguta

W styczniu Stanisław Kogut usłyszał zarzuty korupcyjne. Według śledczych miał wpływać na umorzenie postępowania administracyjnego dot. wpisania do rejestru zabytków budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie. Inny zarzut dotyczy przyjęcia łapówki o wartości co najmniej 170 tys. zł. za wywarcie wpływu na zarząd PKP S.A. Senator miał też za 24 tys. zł pomóc w przeniesieniu do półotwartego zakładu karnego.

Zobacz także: Gorzkie wnioski wicemarszałka Tyszki po decyzji Kaczyńskiego

Prokuratura złożyła wniosek do Senatu o zgodę na tymczasowe aresztowanie, ale wniosek przepadł. Jednak Stanisław Kogut sam zrzekł się immunitetu i złożył zeznania. Twierdzi, że jest niewinny. W grudniu został zawieszony w prawach członka PiS.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dd1fw8h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd1fw8h
Więcej tematów