Trwa ładowanie...
d4jv4j5

Stanisław Karczewski zdradza nazwiska kandydatów PiS na prezydenta Warszawy

W piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, którzy posłowie Prawa i Sprawiedliwości są brani pod uwagę jako kandydaci na prezydenta Warszawy. - Szukamy takich kandydatów, jakim był Andrzej Duda – zaznaczył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski zdradza nazwiska kandydatów PiS na prezydenta Warszawy
(WP)
d4jv4j5

Karczewski na antenie Telewizji Republika podał nazwiska posłów, którzy mieliby startować w wyborach na prezydenta stolicy jako reprezentanci PiS. Wymienił Jacka Sasina i Jarosława Krajewskiego. Wytłumaczył również ten wybór.

- Są brani pod uwagę dwaj posłowie - Jacek Sasin i pan Krajewski, ale też myślimy o innych kandydatach. Szukamy takich kandydatów, jakim był Andrzej Duda; takich, którzy na początku nie będą mieli wielkich szans, ale jednak będą wygrywać i będą wygrywać również w innych dużych miastach - zaznaczył Karczewski.

Podkreślił również, że PiS przykłada „dużą wagę” do wyborów w Warszawie. Już rozpoczęło przygotowania do wyborów samorządowych, ponieważ „chce mieć dobrą kampanię i dobrych kandydatów”. - Chcemy pokazać Polakom, w jaki sposób chcemy prowadzić samorządy – stwierdził Karczewski.

d4jv4j5

Odniósł się również do pomysłu ograniczenia wyborów samorządowych do jednej tury. - Jest to bardzo ciekawa propozycja – ocenił marszałek Senatu. Podkreślił przy tym, że jest to jego osobiste zdanie, nie konsultował tego w partii.

- Tak jest przecież w wyborach nie proporcjonalnych, tylko większościowych do Senatu. (…) W 90 proc. ten, który wygrywa i tak wygrywa, więc nie wiem, czy warto jest przeprowadzać wybory w drugiej turze. Jest to do zastanowienia – powiedział.

d4jv4j5

Podziel się opinią

Share
d4jv4j5
d4jv4j5
Więcej tematów