Trwa ładowanie...
d33kknt

Stanisław Karczewski kupuje luksusowe limuzyny dla Senatu

Kancelaria Senatu ogłosiła przetarg na zakup dwóch luksusowych limuzyn. Na ich zakup przeznaczono w budżecie 280 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Stanisław Karczewski kupuje dwie luksusowe limuzyny
Marszałek Stanisław Karczewski kupuje dwie luksusowe limuzyny (PAP, Fot: Rafał Guz)
d33kknt

Kancelaria Senatu ogłosiła właśnie przetarg na zakup dwóch limuzyn. Jak informuje "Fakt" cena maksymalna zakupu to 144 tys. euro, czyli około 630 tys. zł.

Aleksandra Leicht, szefowa Działu Prasowego Kancelarii Senatu, zaprzeczyła jednak, by kwota, za jaką zamierzano kupić auta była aż tak wysoka. "Na zakup dwóch samochodów przeznaczono 280 tys. zł, co jest zapisane w budżecie Kancelarii Senatu na 2018 r." - poinformowała WP.

d33kknt

Auta, jak informuje "Fakt" mają być fabrycznie nowe, z metalizowanym lakierem, koniecznie ze skórzaną, ciemną tapicerką i przyciemnianymi z tyłu szybami. W specyfikacji znajdujemy też wymagania dotyczące przeróżnych udogodnień, a więc auta muszą być wyposażone w tempomat, specjalne lusterka z lampkami służącymi do oświetlenia przestrzeni wokół auta, reflektory biksenonowe lub w technologii LED, światła z funkcją doświetlania zakrętów oraz czujniki zmierzchu i deszczu.

Limuzyny mają mieć benzynowe silniki, o mocy przynajmniej 200 koni mechanicznych, spełniające normy emisji spalin EURO 6 i „chłodzone cieczą z katalizatorem”.

Auta mają zostać dostarczone wraz z pakietami ubezpieczeń, m.in. pełnym AC, OC, Assistance 24 h, NNW oraz Zieloną Kartą, opłaconymi na rok.

Źródło: "Fakt"

d33kknt

Podziel się opinią

Share

d33kknt

d33kknt
Więcej tematów