Trwa ładowanie...
d34wuiu

Stanisław Karczewski: jeśli są wątpliwości ws. wyboru Małgorzaty Gersdorf, to sprawdźmy to

Stanisław Karczewski odniósł się do inicjatywy posłów PiS w Sejmie, którzy chcą zbadania czy wybór prezes Sądu Najwyższego był legalny. Marszałek Senatu stwierdził, że jest to normalna procedura i jeśli są wątpliwości to trzeba je wyjaśnić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski: jeśli są wątpliwości ws. wyboru Małgorzaty Gersdorf, to sprawdźmy to
(WP)
d34wuiu

Stanisław Karczewski przypomniał, że jako marszałek Senatu nie wie o wszystkim co się dzieje w Sejmie, ale akurat o tej inicjatywie słyszał. – Jeśli są wątpliwości to trzeba je wyjaśnić – powiedział w TVP Info.

Na pytanie, czy ta procedura nie spowoduje konfliktu pomiędzy Trybunałem Konstytucyjnym a Sądem Najwyższym odpowiedział, że nie powinno do tego dojść, ponieważ jest nie jest to wyjątkowa sytuacja w państwie demokratycznym.

Stanisława Karczewskiego nie dziwi, że wątpliwości co do konstytucyjności wyboru Małgorzaty Gersdorf pojawiły się właśnie teraz, a nie w chwili jej wyboru w 2014 roku. – Jeśli posłowie dostrzegli mankamenty przy wyborze pani sędzi Gersdorf, to sprawdźmy to, skontrolujmy. Tak działa również demokracja – powiedział.

Posłowie PIS mają wątpliwości co do poprawności wyboru Małgorzaty Gersdorf na prezesa Sądu Najwyższego. Jak powiedział Arkadiusz Mularczyk, posłowie PiS uważają, że kwestie wyboru powinny być zawarte w ustawie a nie regulaminie Sądu Najwyższego. Natomiast Sąd Apelacyjny w Warszawie, na wniosek byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, skierował w lutym pytanie prawne do SN ws. sędzi Julii Przyłębskiej.

d34wuiu

Podziel się opinią

Share

d34wuiu

d34wuiu
Więcej tematów