Trwa ładowanie...
d46rzn1

Stanisław Karczewski chce obniżenia pensji Prezydium Senatu

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o obniżenie pensji członków Prezydium Senatu o 20 procent.
Share
Stanisław Karczewski poinformował o swojej decyzji na Twitterze
Stanisław Karczewski poinformował o swojej decyzji na TwitterzeŹródło: PAP
d46rzn1

O swojej decyzji marszałek poinformował na Twitterze.

"Po podjęciu przez Senat uchwały bez poprawek, popierającej ustawę o obniżce parlamentarzystom uposażeń o 20 proc., skierowałem pismo do prezydenta z prośbą o proporcjonalne obniżenie pensji członkom Prezydium Senatu" - napisał.

Przypomnijmy, że w czwartek Senat - bez poprawek - poparł nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów.

d46rzn1

Z kolei w maju, podobne pismo, jak to Karczewskiego, skierował do prezydenta marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Efekt decyzji Jarosława Kaczyńskiego

Na początku kwietnia prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Była to reakcja na sprzeciw społeczny wobec przyznawania sobie przez polityków wysokich nagród i premii.

- Swego czasu przed wyborami powiedziałem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy i społeczeństwo najwyraźniej to zapamiętało. Stąd ta reakcja na nagrody, stąd takie oczekiwanie daleko idącej skromności w życiu publicznym - mówił.

- Komitet Polityczny na mój wniosek ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia pensji o 20 proc. - zapowiadał prezes PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46rzn1

Podziel się opinią

Share
d46rzn1
d46rzn1
Więcej tematów