Trwa ładowanie...
d2wbend
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Stanisław Karczewski: będziemy próbowali zmienić termin debaty Kopacz-Szydło

- Premier Ewie Kopacz zależy na debacie, dlatego jeśli jej termin jest problemem, możemy rozmawiać o innym - mówi szef sztabu PO Marcin Kierwiński. To odpowiedź na informację, że PiS będzie próbował zmienić datę debaty między Ewą Kopacz a Beatą Szydło, zaplanowaną na 18 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło
Beata Szydło (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d2wbend

Szef sztabu PiS Stanisław Karczewski, że choć to dobrze, iż telewizje porozumiały się co do debaty z udziałem Beaty Szydło i Ewy Kopacz, to jednak źle się stało, że jej termin został arbitralnie ustalony.

- Akurat w tym czasie mamy zaplanowane pewne działania. Spowoduje to duże perturbacje w naszej kampanii - tłumaczył. - Bardzo źle i niedobrze, że telewizje wyznaczyły w sposób arbitralny i odpowiadający PO, bo jak już wiem od przedstawicieli PO, to im odpowiada ten termin - zaznaczył Karczewski.

Według niego telewizje TVP, TVN i Polsat "powinny dać jakieś dwa, trzy terminy, co do których sztaby PiS i PO mogłyby się porozumieć "i tę debatę przeprowadzić w terminie, który odpowiadałaby jednemu i drugiemu sztabowi". Ponadto, według niego, trzy największe telewizje "mogły zaprosić jeszcze inne, mniejsze telewizje, jak choćby Telewizja Republika".

d2wbend

Podkreślił jednocześnie, że PiS jest gotowy do debaty i Beata Szydło mówiła o tym od początku. Pytany, czy Szydło pojawi się na debacie 18 października odparł: - Będziemy próbowali zmienić ten termin, a jeśli nie zostanie zmieniony, to zobaczymy, co będzie dalej.

Zaznaczył, że "będzie to decyzja i pani prezes, i całego sztabu".

Karczewski pytany był również, kto będzie reprezentować PiS w drugiej debacie przewidzianej na 20 października. Jak powiedział, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale najprawdopodobniej będzie to Beata Szydło.

Szef sztabu PO Marcin Kierwiński powiedział, że premier Kopacz zależy na debacie, dlatego jeżeli jej termin jest problemem, to sztab PO jest w stanie rozmawiać o innym terminie. - Polacy chcą wysłuchać tej debaty, jesteśmy w stanie rozmawiać o innym terminie, najważniejsze, żeby debata się odbyła - podkreślił. Jak dodał, debata mogłaby się odbyć na przykład dzień później, czyli w poniedziałek 19 października.

TVP, TVN i Polsat porozumiały się ws. wspólnej organizacji i emisji dwóch debat przedwyborczych. Poza spotkaniem Kopacz i Szydło, 20 października mogłaby odbyć się debata przedstawicieli wszystkich ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych.

d2wbend

Podziel się opinią

Share

d2wbend

d2wbend
Więcej tematów