Trwa ładowanie...

Stan rzek przekroczył poziom ostrzegawczy. Wody może jeszcze przybywać

IMGW ostrzega przed podwyższonym poziomem rzek na południu Polski. Ostrzeżenia dotyczą 4 województw. W najbliższych dniach spodziewane są dalsze opady deszczu.

Share
Stan rzek przekroczył poziom ostrzegawczy. Wody może jeszcze przybywaćŹródło: Reuters
d179d1n

Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Małopolsce ogłoszono drugi stopień zagrożenia. W województwie śląskim ogłoszono trzeci, najwyższy stopień zagrożenia. Oznacza to, że stan wód przekroczył stany alarmowe.

W czwartek i piątek spodziewane są opady deszczu. - To jest powód podnoszenia się poziomu rzek. W dwóch miejscach woda przekroczyła poziom ostrzegawczy - poinformował w czwartek kpt. Roman Felusiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Jak poinformował kpt. Felusiak, stan ostrzegawczy został przekroczony na rzece Opawa w Branicach i Osobłodze w okolicach Krapkowic. Strażacy na bieżąco monitorują stan wód.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Służby wojewody opublikowały komunikat, w którym przewiduje się wzrosty stanów wody w zlewniach Odry. "W Branicach (zarówno na Opawie, jak i bocznym korycie Opawy) stany wody będą w dalszym ciągu układały się powyżej stanów ostrzegawczych z tendencją wzrostową" - napisano w komunikacie wojewody.

d179d1n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d179d1n
Więcej tematów