Trwa ładowanie...
dij206x

Stan rzek przekroczył poziom ostrzegawczy. Wody może jeszcze przybywać

IMGW ostrzega przed podwyższonym poziomem rzek na południu Polski. Ostrzeżenia dotyczą 4 województw. W najbliższych dniach spodziewane są dalsze opady deszczu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stan rzek przekroczył poziom ostrzegawczy. Wody może jeszcze przybywać
(Reuters)
dij206x

Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Małopolsce ogłoszono drugi stopień zagrożenia. W województwie śląskim ogłoszono trzeci, najwyższy stopień zagrożenia. Oznacza to, że stan wód przekroczył stany alarmowe.

W czwartek i piątek spodziewane są opady deszczu. - To jest powód podnoszenia się poziomu rzek. W dwóch miejscach woda przekroczyła poziom ostrzegawczy - poinformował w czwartek kpt. Roman Felusiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Jak poinformował kpt. Felusiak, stan ostrzegawczy został przekroczony na rzece Opawa w Branicach i Osobłodze w okolicach Krapkowic. Strażacy na bieżąco monitorują stan wód.

   WP.PL

Służby wojewody opublikowały komunikat, w którym przewiduje się wzrosty stanów wody w zlewniach Odry. "W Branicach (zarówno na Opawie, jak i bocznym korycie Opawy) stany wody będą w dalszym ciągu układały się powyżej stanów ostrzegawczych z tendencją wzrostową" - napisano w komunikacie wojewody.

dij206x

Podziel się opinią

Share

dij206x

dij206x
Więcej tematów