Trwa ładowanie...

"Stał się CUD". Operacja małego Kajtka się udała

• Kajtek Lipowicz urodził się z wyjątkowo rzadką chorobą skóry Dystrophic Epidermolysis Bullosa
• Z powodu schorzenia każdy kontakt z jego naskórkiem powodował pojawianie się bąbli i ogromny ból
• W dniu narodzin mama Kajtka usłyszała, że jej syn nie pożyje dłużej niż 4 miesiące
• Dzięki pomocy anonimowych darczyńców i nagłośnieniu sprawy m. in. w internecie w zaledwie 6 dni udało się zebrać 6 milionów złotych na operację chłopca
• Zabieg się udał, a jego efekty przerosły oczekiwania lekarzy

Share
"Stał się CUD". Operacja małego Kajtka się udała
Źródło: Facebook
d3u65v9

Kajtek Lipowicz urodził się z rzadką, genetyczną chorobą skóry. Dystrophic Epidermolysis Bullosa (pęcherzowe oddzielanie się naskórka) objawia się pojawianiem się bolesnych pęcherzy przy każdym kontakcie z otoczeniem. W dniu narodzin chłopiec w zasadzie nie miał skóry na rączkach i nóżkach. Lekarze poinformowali matkę, panią Beatę, że jej syn ma przed sobą najwyżej 4 miesiące życia.

Niewiele brakowało, by w pewnym momencie Kajtek stracił nóżkę. Dodatkowo obrażenia się zabliźniały i powodowały zrastanie skóry na palcach. Historia chłopca poruszyła serca internautów, dzięki którym zbiórka na operację chłopca w Stanach Zjednoczonych zakończyła się w rekordowym tempie - 6 milionów złotych w zaledwie 6 dni!

Z USA nadpłynęły dobre wiadomości. "To jest cud!" poinformowała mama chłopca. Operacja przeszczepu komórek macierzystych się udała. Jej efekt przerósł nawet oczekiwania lekarzy. A jak na wszystko zareagował sam Kajtek? Powiedział mamie, że teraz będzie musiała mu kupić kalosze. Do tej pory noszenie obuwia, było dla chłopca zbyt bolesne.

d3u65v9

Podziel się opinią

Share
d3u65v9
d3u65v9
Więcej tematów