Trwa ładowanie...
d3wy8t3

Stado krów terroryzuje gminę Lądek Zdrój. "Włamały się do ogrodu i wyjadły kapustę"

Stado krów grasuje po terenach gminy Lądek Zdrój. Niszczą ogrodzenia i plony, wyjadają rolnikom zapasy. Mieszkańcy są załamani, a właściciel zwierząt - póki co - nie zamierza się nimi zająć. – Mamy zgłoszenia w tej sprawie. Badamy sytuację - mówi Wirtualnej Polsce Grzegorz Chmielowiec, Powiatowy Lekarz Weterynarii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stado krów od miesięcy niszczy gminę Lądek Zdrój
Stado krów od miesięcy niszczy gminę Lądek Zdrój (Archiwum prywatne)
d3wy8t3

22 krowy od miesięcy chodzą samopas po terenach gminy Lądek Zdrój. – Latem miały co jeść, ale teraz brakuje im pożywienia i wody. To znęcanie się nad zwierzętami ze strony ich właściciela – alarmuje Elżbieta Kozłowska z fundacji "Molosy adopcje".

Straty z powodu krów poniosło wielu mieszkańców gminy. – Wyjadały mi sadzonki, drugie tyle zadreptały. Zniszczyły ogrodzenie pastwiska, a u sąsiada wyłamały bramę do ogrodu i wyjadły zebraną kapustę. Właściciel powinien pokryć nasze straty – mówi pan Stanisław, mieszkaniec gminy.

Powiatowy Lekarz Weterynarii twierdzi, że na razie nie wiadomo, kto jest właścicielem krów. – Dopiero będziemy to sprawdzać. Musimy podejść do stada i sprawdzić, czy krowy są oznakowane – mówi Grzegorz Chmielowiec. Mieszkańcy wskazują jednak, że właścicielem stada jest mieszkaniec Ząbkowic Śląskich, który w sąsiedniej gminie ma nieruchomość.

d3wy8t3

Jeden z rolników w Lądku Zdroju złapał pięć krów, które wyrządziły mu spore szkody i trzyma je w swojej stodole. Właścicielowi wyznaczył czas na ich odebranie io domaga się zapłacenia za zniszczenia.

- Zgodnie z przepisami gmina jest zobligowana, by zabezpieczyć zwierzęta i obciążyć gminę, z której jest właściciel. Wówczas samorząd powinien dochodzić od niego zwrotu kosztów – mówi Kozłowska. Powiatowy Lekarz Weterynarii zapowiada kontrolę w sprawie krów-uciekinierek. – Dostaliśmy wniosek z policji, by zając się zwierzętami. Zaczynamy działania – deklaruje Chmielowiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

d3wy8t3

Podziel się opinią

Share
d3wy8t3
d3wy8t3
Więcej tematów