Trwa ładowanie...

Sprzedawcy leków pozwą Skarb Państwa

178 zapowiedzi wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa dostarczyli w środę do Ministerstwa Zdrowia przedstawiciele Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek - pisze "Puls Biznesu".

Sprzedawcy leków pozwą Skarb PaństwaŹródło: Jupiterimages
d1zfkcs

Mali sprzedawcy leków zorganizowali się błyskawicznie w odpowiedzi na rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie listy leków dopuszczonych do sprzedaży w ich placówkach. Ich zdaniem, nowe przepisy są pełne wad, które świadczą albo o niekompetencji urzędników, albo zbyt silnych wpływach konkurencyjnego lobby aptekarzy.

Izba powstała miesiąc temu, natychmiast po ogłoszeniu spornego rozporządzenia, i już szykuje się do pierwszego w historii polskiego prawa pozwu zbiorowego. IGWPAiA czeka tylko na wejście w życie ustawy wprowadzającej instytucję pozwu zbiorowego, by skierować pozew do sądu. Pozew zbiorowy może wywołać prawdziwą rewolucję w relacjach między państwem a drobnymi przedsiębiorcami, ocenia mecenas Wojciech Kozłowski w kancelarii Salans, reprezentującej Izbę w sporze z urzędnikami.

d1zfkcs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zfkcs
Więcej tematów