Trwa ładowanie...

Sprytny zabieg Roberta Biedronia. Tak zakłada partię "Wiosna"

Nowa partia Roberta Biedronia nosi pełną nazwę "Wiosna Roberta Biedronia”. Jak ustaliła WP, nowe ugrupowanie zastąpi partię "Kocham Wolność", założoną przez współpracowników byłego prezydenta Słupska. Wniosek o rejestrację wpłynął do sądu 23 stycznia.

Sprytny zabieg Roberta Biedronia. Tak zakłada partię "Wiosna"Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
dwtlm53
dwtlm53

- Wiosna! Bo Polsce potrzeba rozkwitu. Bo wiosną robi się porządki. Bo wiosna nie wyklucza. Bo wiosny nie da się zatrzymać. Chcemy zmiany! Chcemy nowej polityki, na nowe czasy! Dlatego już czas. Czas na "Wiosnę" – mówił w niedzielę na warszawskim Torwarze Robert Biedroń. Sprawdziliśmy: na "Wiosnę" będzie trzeba jeszcze formalnie poczekać.

Nowa partia ma powstać na bazie wcześniejszego ugrupowania, do którego Biedroń przez długi czas nie chciał się przyznać. W maju ubiegłego roku, ludzie Biedronia złożyli wniosek o rejestrację formacji "Kocham Wolność”. Nowa partia została zarejestrowana przez sąd miesiąc później. We władzach znaleźli się bliscy współpracownicy Biedronia. Ale on sam odcinał się od jakichkolwiek związków z nowym projektem. - To, że kocham Słupsk, kocham Polskę nie znaczy, że stanę na czele jakiejkolwiek partii czy ruchu, który nazywa się "Kocham Polskę" – mówił wtedy.

dwtlm53

Według współpracowników Biedronia, polityk planował dokończyć kadencję jako prezydent Słupska i po jej zakończeniu przystąpić do tworzenia nowej formacji. Oczywiście z nową nazwą. Potwierdzają to informacje jakie uzyskaliśmy z Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zobacz także: Robert Biedroń podał powody oryginalnej nazwy swojej partii

- 21 grudnia 2018r. wpłynął wniosek o wpisanie zmian do ewidencji partii politycznych dotyczący partii "Kocham Polskę” obejmujący m.in. zmianę dotychczasowej nazwy partii na nową nazwę - "Wiosna”. 23 stycznia 2019r. wpłynął kolejny wniosek obejmujący zmianę nazwy partii na nową nazwę "Wiosna Roberta Biedronia”, skrót "Wiosna” - informuje WP biuro prasowe warszawskiego sądu.

- Przedmiotowe wnioski nie zostały jeszcze rozpoznane, po uzupełnieniu braków fiskalnych zostały przedstawione sędziemu referentowi. Wnioskodawcą pierwszego z wyżej wymienionych wniosków jest partia polityczna "Wiosna”, kolejnego partia polityczna "Wiosna Roberta Biedronia”. Wnioski zostaną rozpoznane w oparciu przepisy ustawy o partiach politycznych i postanowienia statutu – przekazuje nam sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach Robert Biedroń miałby powody do zadowolenia. Zaledwie kilka dni po konwencji założycielskiej swojego ugrupowania głosowanie na "Wiosnę" zapowiedziało 14 proc. ankietowanych. Tak wynika z sondażu Kantar Millward Brown, przeprowadzonego dla "Faktów” TVN. Partia byłego prezydenta Słupska byłaby trzecią siłą polityczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwtlm53
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwtlm53
Więcej tematów