Trwa ładowanie...

Sprawa Wandy Nowickiej wraca na wokandę

Sąd uznał zażalenie Fundacji PRO na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie popełnienia przestępstwa nielegalnego lobbingu, płatnej protekcji i nielegalnej reklamy środków farmaceutycznych przez Wandę Nowicką - pisze "Nasz Dziennik".

Share
Sprawa Wandy Nowickiej wraca na wokandę
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz
d1ybbls

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał, że decyzja prokuratury w sprawie czynów zarzucanych wicemarszałek Sejmu była co najmniej przedwczesna. Oskarżyciel publiczny zaniechał bowiem przeprowadzenia dowodów, które pozwoliłyby na pełne odtworzenie stanu faktycznego sprawy, a następnie kompleksową i prawidłową ocenę, czy doszło do zrealizowania czynów zabronionych.

Prokuratura ma teraz ponownie zająć się sprawą. Fundacja PRO - Prawo do Życia wystosowała list do Prokuratora Generalnego z prośbą, by czuwał nad przebiegiem całego postępowania. "Nasze obawy są uzasadnione tym, iż pierwsza decyzja Prokuratury Rejonowej została podjęta bardzo szybko, była nierzetelna i nie zawierała merytorycznego uzasadnienia" - czytamy w oświadczeniu fundacji.

d1ybbls

Podziel się opinią

Share
d1ybbls
d1ybbls
Więcej tematów