Trwa ładowanie...
zbigniew ziobro

Sprawa śmierci ojca Ziobry. Zapadła kolejna decyzja

Trwa proces w sprawie śmierci Jerzego Ziobry. Sąd Okręgowy w Krakowie w kwietniu rozpozna apelację od wyroku uniewinniającego czwórkę lekarzy, którzy leczyli ojca ministra sprawiedliwości.

Share
Sprawa śmierci ojca Ziobry. Zapadła kolejna decyzja
Źródło: Agencja Gazeta
d1f8vb1

Krakowscy sędziowie na początku grudnia domagali się przeniesienia sprawy śmierci ojca Ziobry poza okręg krakowski. Sąd Najwyższy nie zgodził się na zmianę. Uznał, że nie ma ku temu powodów.

Teraz sędziowie z Krakowa będą rozpatrywać apelację od wyroku uniewinniającego czterech lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, którzy leczyli Jerzego Ziobrę. Terminy rozpraw w sądzie odwoławczym wyznaczono na 11, 12, 20 i 26 kwietnia.

Sprawa wyjaśnienia okoliczności śmierci ojca ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry trwa od 2006 roku. Rodzina zmarłego oskarża o błąd lekarzy opiekujących się Jerzym Ziobrą, który zmarł 2 lipca 2006 r. Prokuratura dwukrotnie umarzała śledztwo w tej sprawie, co otworzyło rodzinie Ziobrów drogę do złożenia w sądzie subsydiarnego aktu oskarżenia.

Zobacz także: Wysłannik WP w Berlinie przepytał turystów przy Pomniku Pomordowanych Żydów Europy"

W 2016 roku do sprawy włączył się również zamiejscowy wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie. Od tej pory proces toczył się w trybie oskarżenia publicznego. Oskarżyciele subsydiarni stali się posiłkowymi.

d1f8vb1

W lutym 2016 roku Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia uznał, że nie było związku między działaniami lekarzy a śmiercią pacjenta. Czwórka lekarzy została uniewinniona. Zdaniem sądu zebrany materiał dowodowy jest wiarygodny i miarodajny. Tym samym nie doszło do błędu medycznego, a zaistniałe komplikacje i powikłania zdrowotne to jedynie "niepowodzenie lecznicze, mieszczące się w granicach przyjętego ryzyka".

Oskarżyciel publiczny i pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych wnieśli od tego wyroku apelacje. To właśnie nią zajmie się teraz Sąd Okręgowy.

Źródło: polsatnews.pl

d1f8vb1

Podziel się opinią

Share
d1f8vb1
d1f8vb1
Więcej tematów